zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Polacy chcą być w Unii Europejskiej, tylko w Unii praworządnej i uczciwej

10:32, 14.09.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Polacy chcą być w Unii Europejskiej, tylko w Unii praworządnej i uczciwej – powiedział we wtorek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki pytany, czy chciałby referendum ws. obecności Polski w Unii Europejskiej.


Podziel się:   Więcej

Terlecki pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy chce referendum ws. wyjścia Polski z UE odparł: „Wyjścia Polski z Unii? A po co?”. – Polacy chcą być w Unii, tylko w Unii praworządnej i uczciwej – dodał.

W ubiegłym tygodniu podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Terlecki odnosząc się do niedawnych decyzji Komisji Europejskiej, powiedział, że „powinniśmy myśleć nad tym, jak najdalej, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia, bo jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, to musimy szukać rozwiązań drastycznych”.

0 "Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli – powiedział wówczas Terlecki.

My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla Unii jest bardzo silne, dla uczestnictwa w Unii, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i co ograniczy nasz rozwój – stwierdził wtedy szef klubu PiS.


Terlecki: Polska była, jest i będzie członkiem UE
Po tym, gdy te słowa wywołały falę krytycznych komentarzy w mediach Terlecki stwierdził, że „Polska była, jest i będzie członkiem UE”, a „polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24”.

„Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać” – napisał Terlecki na Twitterze.


Premier: Nie ma ryzyka polexitu, to fantazja polityczna

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych