zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Pomysł powołania komisji śledczej ws. zakupów szczepionek niepoważny

12:37, 27.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Pomysł lidera PO dotyczący powołanie komisji śledczej ws. zakupów szczepionek przeciw COVID-19 jest niepoważny, opozycja znów się ośmiesza – ocenił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jak dodał, wszystkie kwestie zostały wyjaśnione podczas wtorkowego spotkania u premiera.


Podziel się:   Więcej

Lider PO Borys Budka zaproponował w środę powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie zakupów szczepionki przeciwko COVID-19. Jak ocenił, władza nie zdała egzaminu, jeśli chodzi o organizację systemu szczepień, a komisja śledcza miałaby "rozliczyć osoby, które świadomie lub nie, ale naraziły zdrowie i życie Polaków".

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki ocenił pomysł Budki jako „niepoważny”.

– Wszystko wczoraj zostało wyjaśnione podczas spotkania z opozycją u premiera. Opozycja znów się ośmiesza, zgłaszając tego rodzaju pomysły – mówił Terlecki.

Jak dodał, „nie ma żadnych szans na powołanie komisji, tym bardziej, że to całkowicie niepoważne".


Premier: Polska kupiła 85 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek rano z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie Narodowego Programu Szczepień.

W spotkaniu uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds programu szczepień Michał Dworczyk i główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.


Premier: Szczepienia to kwestia ponad wszelkimi podziałami politycznymi
Jak relacjonował po spotkniu Dworczyk, przedstawiciele rządu przedstawili informacje na temat zaawansowania programu szczepień, a także odpowiadali na pytania.

– Jeżeli mamy rozmawiać – rozmawiajmy merytorycznie i poważnie. Merytoryczna rozmowa wymaga odrobiny przygotowania, co wymaga odrobiny wysiłku. Przewodniczący (klubu KO) Cezary Tomczyk dzisiaj pyta o dostawy do Polski i żąda jawności na temat dostaw do Polski i harmonogramu szczepień. To wszystko od wielu dni jest publikowane na stronach rządowych gov.pl/szczepimysie – mówił mówił szef KPRM.


Szef KPRM: Apeluję o współpracę i nieupolitycznianie kwestii szczepień
Lider PO zapowiedział, że Platforma zaproponuje udział w komisji śledczej partnerom koalicyjnym oraz podpisanie wspólnego wniosku.

Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów.


W Polsce wykonano ponad 905 tys. szczepień przeciw COVID-19

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych