zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: posiedzenie Sejmu we wtorek o godz. 13:00

20:48, 30.03.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

Posiedzenie Sejmu, podczas którego izba zajmie się poprawkami Senatu do ustaw tworzących tarczę antykryzysową rozpocznie się we wtorek o godz. 13 – poinformował dziennikarzy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) po poniedziałkowym posiedzeniu Prezydium Sejmu.


Podziel się:   Więcej

Terlecki powiedział też, że już we wtorek o 8.30 poprawkami Senatu zajmie się sejmowa komisja finansów.

– Oczywiście o ile Senat dzisiaj przyjmie poprawki do ustaw – zaznaczył. Posiedzenie Sejmu, poinformował, odbędzie się też w najbliższy piątek.

Terlecki powiedział dziennikarzom po zakończeniu Prezydium Sejmu, że już we wtorek o 8.30 ewentualnymi poprawkami Senatu do ustaw tworzących tarczę antykryzysową zajmie się sejmowa komisja finansów. Będzie to posiedzenie on-line.

– Po czym o g. 13 jest przewidywane rozpoczęcie obrad Sejmu, oczywiście o ile wszystko przebiegnie zgodnie z planem – zaznaczył wicemarszałek Sejmu. To znaczy, dodał, jeśli jeszcze w poniedziałek odbędą się głosowania w Senacie, Senat przyjmie poprawki do ustaw i odpowiednie dokumenty trafią do Sejmu.

Potwierdziła to wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). – Jeżeli ustawa z Senatu trafi do Sejmu, jutro będziemy od 13 procedować – powiedziała.

Będzie to, dodała „zdalne posiedzenie, tylko kilka osób na sali”. Zapewne będzie mniej niż 42 osoby, które było na ostatnim posiedzeniu – zaznaczyła.

Posiedzenie Sejmu, poinformowała Kidawa-Błońska, prawdopodobnie odbędzie się też w najbliższy piątek, jeżeli – jak powiedziała – „dojdą ustawy dotyczące oświaty”.

Pytana, czy chodzi np. o kwestie zdalnych matur zaznaczyła, że nawet marszałek Elżbieta Witek nie wiedziała, co będzie w projektach dotyczących oświaty. – Jak zwykle nic nie wiemy – skomentowała Kidawa-Błońska.

Senat procedował nad nowelizacją ustaw zdrowotnych dot. COVID-19
Wicemarszałka Terleckiego dziennikarze pytali, czy klub PiS skłonny jest wycofać się ze zmiany w Kodeksie wyborczym wprowadzonych w ramach specustawy ws. koronawirusa, jeśli Senat przyjmie poprawkę skreślającą ten przepis. – Zobaczymy co przyjdzie z Senatu – odpowiedział.

Dopytywany, czy PiS będzie „kruszyć kopię” o tę poprawkę, powiedział: – Z pewnością nam zależy nam tym, żeby było możliwe głosowanie korespondencyjne przynajmniej dla tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli czy nie będą chcieli udać się do komisji wyborczej”.

Pytany, czy możliwe jest, że zostanie to uchwalone w innym trybie, niż poprawki do specustawy, zaznaczył, że „na razie jest w ustawie antykryzysowej”. A co będzie jak Senat to skreśli – dopytywali dziennikarze. – Wtedy podejmiemy decyzję – odpowiedział Terlecki.

Na pytanie, czy możliwe jest skreślenie z nowelizacji przepisu dającego prawo do głosowania korespondencyjnego osobom powyżej 60 lat, Terlecki odpowiedział: „zobaczymy”.

Senat w poniedziałek zajmuje się trzema ustawami tworzącymi tarczę antykryzysową. Do jednej z nich w Sejmie wprowadzono poprawką złożoną przez klub PiS zmianę w Kodeksie wyborczym, która rozszerza prawo do głosowania korespondencyjnego również o osoby przebywające na kwarantannie i osoby mające powyżej 60 lat. Na godz. 23 zaplanowane jest rozpoczęcie głosowań w Senacie.

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
06-06-2020
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych