zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Terlecki: Rząd powinien wyjaśnić, które z wyciekających maili są autentyczne, a które są oszustwem

12:43, 16.09.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Rząd powinien wyjaśnić, które z wyciekających maili są autentyczne, a które są oszustwem - stwierdził w czwartek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

W środę w internecie pojawiła się kolejna wiadomość e-mail, która ma pochodzić ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka i adresowana być do premiera Mateusza Morawieckiego. W mailu z 2018 r. - jak przekazują media - Dworczyk miał informować premiera o rozmowach z przedstawicielem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą oraz z prezes TK Julią Przyłębską w kwestii dotyczącej obsady stanowiska szefa nowej izby Sądu Najwyższego.

Terlecki zapytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy prezes TK brała udział w konsultowaniu spraw kadrowych w Sądzie Najwyższym, odparł: „nie sądzę”, a na uwagę, że wynika to z opublikowanych w sieci maili, stwierdził, że nie zna ich treści.

Dopytywany, czy rząd powinien wyjaśnić sprawę „wyciekających maili”, szef klubu PiS powiedział: „Powinien wyjaśnić. Przede wszystkim powinien wyjaśnić, które są autentyczne, a które są jakoś oszustwem”. Na uwagę, że tak się jednak nie dzieje, odparł: „Myślę, że zrobi i że robi, tylko to jest praca, która wymaga pewnego czasu”.

W czerwcu Dworczyk oświadczył, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe. Stwierdził jednocześnie, że „w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny”. Cyberataki były tematem m.in. niejawnej części obrad Sejmu, podczas której przedstawiono informację rządu w tej sprawie.

Dworczyk: Nie ma decyzji, by na rozmowy z medycznymi związkami przyszedł premier