zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Termin wprowadzenia kolejnych form pomocy dla firm zależy od negocjacji z KE

17:01, 06.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Pilnie negocjujemy z Komisja Europejską warunki pomocy finansowej, jaką będziemy mogli zaoferować polskim przedsiębiorcom – zapewnił w piątek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, ze dotyczy to m.in. mechanizmu rekompensaty części kosztów stałych firm.


Podziel się:   Więcej

Szef rządu podczas piątkowej konferencji wyjaśnił, że dziesięć rozwiązań pomocowych, jakie rząd chce zaoferować firmom przeżywającm problemy w powodu drugiej fali koronawirusa, „w większym stopniu zależą m.in. od postępu negocjacji z Komisją Europejską”.

Premier wyjaśnił, że ma to związek z tym, że część firm w czasie pandemii koronawirusa otrzymała już pomoc od państwa. Odpowiednia zgoda Komisji jest potrzebna, by kolejne działania nie zostały uznane za niedozwoloną pomoc państwa.


Premier przedstawił kolejny rządowy pakiet wsparcia dla firm

– Wiele małych i średnich firm otrzymało swoją dotację do poziomu de minimis - to jest 800 tys. euro, ok. 4 mln zł. Jeśli nawet mamy pieniądze, a mamy środki żeby pomagać tym firmom, ale jak już jakaś mała lub średnia otrzymała pułap wsparcia właśnie na tym poziomie 4 mln zł, to zgodnie z prawem europejskim, nie możemy dzisiaj przeznaczyć kolejnych środków, więc pilnie negocjujemy ten element z KE – powiedział Morawiecki.


Morawiecki: Obrona miejsc pracy jest dla rządu najważniejsza
 
 
 
...
 


Premier apeluje do Senatu o szybkie procedowanie rozwiązań gospodarczych
Szef rządu wskazał, że jednym takich negocjowanych rozwiązań jest takie, które pozwoli wypłacić rekompensaty za część ponoszonych przez firmy kosztów stałych, i które – w związku z pandemią – odnotowały spadek obrotów.

Dodał, że to rozwiązanie zostało wynegocjowane z przedsiębiorcami.


Premier o wsparciu dla firm: Koszt pomocy będzie oscylował wokół 9-10 mld zł

Kalendarz transmisji

Styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
27-01-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych