zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Spotkanie prezydenta Dudy z Nancy Pelosi

09:48, 02.05.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek przed południem spotkał się z przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi; tematem spotkania m.in. sytuacja na Ukrainie. Później planowane jest spotkanie Pelosi z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.


Podziel się:   Więcej

W niedzielę Pelosi spotkała się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który podziękował Stanom Zjednoczonym za pomoc w walce z Rosją. Po wizycie na Ukrainie przewodnicząca izby niższej amerykańskiego parlamentu przyleciała do Rzeszowa. - Stoimy ramię w ramię z Ukrainą i będziemy stali do momentu, w którym wygra Ukraina. Stoimy z naszymi sojusznikami z NATO - mówiła Pelosi podczas konferencji prasowej w stolicy Podkarpacia.

Podkreśliła, że USA w dalszym ciągu angażują się wraz z Polską w pomoc Ukrainie. - Będziemy dziękować polskiemu rządowi za gościnność dla uchodźców oraz rozmawiać (...), co jeszcze możemy zrobić, co należy zrobić - zapowiedziała Pelosi.

Amerykański Kongres w niedzielnym oświadczeniu wskazywał, że delegacja będzie kontynuować podróż po Polsce i spotka się z prezydentem Dudą i wyższymi rangą urzędnikami. Jak dodano, władze amerykańskie chcą podziękować „polskim sojusznikom za ich poświęcenie i wysiłek humanitarny”.

Prezydent Duda spotka się z szefową Izby Reprezentantów USA Nancy PelosiDzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Uroczystości z udziałem prezydenta

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
04-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych