zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

TVP Parlament oficjalnie wystartował!

14:40, 16.06.2011;   autor: atab, em|en;   źródło: TVP

Ruszył pierwszy internetowy kanał tematyczny TVP Parlament. Pod adresem www.tvpparlament.pl można na bieżąco śledzić prace Sejmu i Senatu RP – zarówno posiedzenia plenarne, jak i obrady komisji oraz prace Parlamentu Europejskiego. Telewizja Polska, która jest Oficjalną Telewizją Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, będzie relacjonować w TVP Parlament także najważniejsze wydarzenia związane z polską prezydencją w Radzie UE.


Podziel się:   Więcej

To jest rzeczywiście rewolucyjny moment. Nie tylko dlatego, że przez uruchomienie kanału TVP Parlament wchodzimy w pełni w cyfrowy świat – mówił Prezes Zarządu TVP S.A. Juliusz Braun. Jak dodał, TVP Parlament jest co prawda szóstym kanałem tematycznym TVP, jednak tak naprawdę „pierwszym w zupełnie innym wymiarze”.

Na pewno w kanałach uniwersalnych – TVP1 oraz TVP2, jak również w TVP Info – będzie wciąż dużo miejsca na informacje o mechanizmach polskiej demokracji – zapewnił Braun. Jak dodał, telewizja publiczna jest „jednym z narzędzi państwa używanych w celu budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz edukacji politycznej”.

TVP Parlament jest bardzo wyspecjalizowanym narzędziem. Chciałbym, aby jego rozwój dawał coraz lepsze możliwości rozszerzania demokracji – przyznał Prezes Zarządu TVP S.A.

Politycy o TVP Parlament

W komercyjnej rzeczywistości, kiedy trudno przebić się z merytoryczną informacją, Telewizja Polska wystąpiła ze znakomitą inicjatywą. Do tej pory wielu Polaków zadawało pytanie: gdzie jest poseł? – przyznała podczas uroczystości inauguracji TVP Parlament wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska.

Misja bogatsza w idee, idee bardziej przejrzyste – to według wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha główne zalety uruchomienia nowego kanału TVP.

Mamy do czynienia z rewolucją komunikacyjną. Ilość informacji do przekazania jest gigantyczna – każda z nich odgrywa zasadniczą rolę w kształtowaniu świadomego demokratycznego społeczeństwa – mówił Zbigniew Romaszewski, wicemarszałek Senatu.

Traktuję ten pomysł jako element misji, nowy kontakt z obywatelami. Bardzo dobrze, że zrobiła to Telewizja Polska. Rozwój internetu to wspaniała rzecz. Gratulacje i do przodu, panie prezesie! – dodał Marek Ziółkowski, wicemarszałek Senatu.
 
 
 
...
 
Pierwszy internetowy kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Parlament transmituje w całości przebieg plenarnych posiedzeń Sejmu RP i Senatu RP, sejmowych i senackich komisji oraz przebieg posiedzeń Parlamentu Europejskiego.

Internauci mogą wybrać interesującą ich transmisję z obrad plenarnych, posiedzeń komisji lub innych wydarzeń, jeśli odbywają się one w tym samym czasie. TVP Parlament może równocześnie prowadzić nawet 25 relacji wideo z różnych sal Sejmu i Senatu oraz trzy relacje z Parlamentu Europejskiego.

Nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej będzie także transmitować konferencje prasowe przedstawicieli najważniejszych instytucji państwa i życia publicznego. Wśród nich znajdą się m.in. konferencje marszałków Sejmu i Senatu, prezydenta, premiera, prezesa Narodowego Banku Polskiego, prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Dzięki współpracy z europarlamentem, internauci będą mogli obejrzeć wiele ciekawych programów o charakterze informacyjnym i edukacyjnym poświęconych pracom Parlamentu Europejskiego.

Wzbogacenie oferty programowej TVP o kolejny kanał tematyczny jest spełnieniem powinności informacyjnych i edukacyjnych nadawcy publicznego wobec widzów, oczekujących wyczerpujących relacji z prac najważniejszych organów państwa.