zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

„W Budziszewicach łączymy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi”

11:50, 07.06.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

Łączymy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi, które będą powodowały, że koszty obsługi ogrzewania czy klimatyzacji szkoły będą dużo niższe - powiedział w poniedziałek podczas konferencji w szkole podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego premier Mateusz Morawiecki.


Podziel się:   Więcej

Premier, podczas konferencji w szkole podstawowej w Budziszewicach w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) wskazał, że jej budynek powstał w ciągu kilku lat „w technologii, która powoduje, że nasze środowisko jest czystsze, jest lepiej zabezpieczone”. Według Morawieckiego, „eksploatacja tej szkoły jest dużo, dużo tańsza” (niż w przypadku technologii tradycyjnego budownictwa - PAP), a „dzięki tej szkole dzieci uczą się o ekologii”.

- Łączymy nowoczesność, czy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi, które będą powodowały, że koszty obsługi ogrzewania, czy klimatyzacji latem będą dużo, dużo niższe - powiedział premier.

Według szefa rządu nadanie szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego świadczy o połączeniu nowoczesności z „dbałością o naszą tradycję, o ten fundament naszego rozwoju”.

Budynek szkoły w Budziszewicach wybudowano w ramach programu „poprawy jakości powietrza w gminie Budziszewice”. Celem projektu była m.in. „budowa demonstracyjnego, pasywnego zeroenergetycznego budynku dydaktycznego”.

Nowy budynek jest wyposażony w instalacje fotowoltaiczne, które zamontowane są na dachu. Ma to pokrywać całe zapotrzebowanie na energię elektryczną.

Morawiecki: Stawiamy na kolej przyszłości, chcemy przezwyciężyć niemożność poprzednich lat
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Grudzień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych