zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

W czerwcu akcja informacyjna w szkołach nt. szczepień; we wrześniu akcja szczepień

13:24, 01.06.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– W czerwcu rozpoczniemy akcję informacyjną w szkołach na temat szczepień; po wakacjach w drugim tygodniu września będziemy zbierać kwestionariusze medyczne, a w trzecim tygodniu września rozpocznie się akcja szczepień w szkołach – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.


Podziel się:   Więcej

Minister przekazał na wtorkowej konferencji prasowej, że w czerwcu rozpocznie się akcja informacyjna w szkołach na temat szczepień.

– Prześlemy do wszystkich szkół, do wszystkich dyrektorów z przeznaczeniem dla wszystkich wychowawców, wszystkich klas materiały informacyjne na temat szczepień, na temat etapów tych szczepień, możliwości zaszczepienia się już teraz w populacyjnych punktach szczepień, ale też na temat tego, co będzie po wakacjach – powiedział Czarnek.

Jak dodał, „po wakacjach w drugim tygodniu września, będziemy mieli zbieranie kwestionariuszy medycznych”.

Od 6 do 10 września to jest moment, w którym dyrektorzy szkół będą mogli otrzymać od wszystkich rodziców zainteresowanych uczniów szczepieniami (...) kwestionariusze medyczne – zaznaczył minister edukacji i nauki.Dworczyk: Od 7 czerwca szczepienie dzieci w wieku od 12 do 15 lat
 
 
 
...
 

Akcja szczepień w szkołach


Minister edukacji i nauki poinformował, że na podstawie tego w trzecim tygodniu września zostanie przeprowadzona akcja szczepień w szkołach.

– Akcja szczepień w szkołach będzie uzależniona od tego, ilu chętnych będzie w poszczególnych placówkach. To znów dyrektorzy szkół będą decydować o tym, czy chcą, żeby na terenie szkoły zorganizować punkt szczepień, to jest możliwe, czy też znów uczniowie, którzy zgłoszą się do tych szczepień będą mogli zaszczepić się w populacyjnych punktach szczepień – powiedział Czarnek.


Dworczyk: Czekamy na zarejestrowanie szczepionek dla dzieci w wieku 12-15 lat

Kalendarz transmisji

Październik 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
01-10-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych