zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

W czwartek wieczorem obradować ma Prezydium Sejmu. Omówi porządek obrad

16:11, 02.04.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

W czwartek o godz. 19.00 obradować ma Prezydium Sejmu – dowiedziała się PAP od członków Prezydium. W piątek Sejm ma kontynuować obrady i – według dotychczasowych informacji – zająć się projektami: tzw. specustawy funduszowej i ws. głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r.


Podziel się:   Więcej

O posiedzeniu Prezydium Sejmu poinformowali PAP wicemarszałkowie Piotr Zgorzelski (PSL-Koalicja Polska) i Włodzimierz Czarzasty (Lewica).

W środę wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) powiedział PAP, że Sejm w piątek ma zająć się projektami: tzw. specustawy funduszowej i dotyczącym głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r.; możliwe, że zajmie się też projektem ws. zwiększenia środków na nauczanie przez internet.

Terlecki powiedział w środę, że Prezydium Sejmu omówi w czwartek porządek obrad na „obiegowym posiedzeniu”.

Poinformował wówczas, że „na dziś plany są takie”, by Sejm w piątek zajął się przyjętym przez rząd projektem tzw. specustawy funduszowej, który przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Chodzi o projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r.

Jak podkreślił resort w przesłanym PAP komunikacie, cele tej ustawy są dwa: większa elastyczność dla beneficjentów funduszy europejskich, którzy będą mogli dokończyć rozpoczęte projekty z maksymalną możliwą efektywnością i bez strat finansowych oraz ukierunkowanie dostępnych funduszy na zwalczanie koronawirusa i ograniczanie jego niepożądanych skutków dla gospodarki.

Terlecki powiedział, że prawdopodobnie Sejm zajmie się w piątek także złożonym przez PiS projektem ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., zgodnie z którym, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego ma przysługiwać wszystkim wyborcom.

W czwartek Terlecki powiedział dziennikarzom, że PiS zamierza wnieść autopoprawkę do swego projektu, która ma mierzać do tego, by głosowanie w tegorocznych wyborach prezydenckich było wyłącznie korespondencyjne.

– Mówi się także o tym, że (w porządku obrad) będzie projekt dot. przeznaczenia dodatkowych pieniędzy dla szkół na nauczanie przez internet, jednak ten projekt jeszcze nie dotarł do Sejmu. Możliwe, że także tym projektem zajmiemy się w piątek – zapowiedział w środę Terlecki.


Sejm w piątek zajmie się projektem ws. głosowania korespondencyjnego i tzw. specustawą funduszową

Kalendarz transmisji

Czerwiec 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych