zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

W e-Urzędzie Skarbowym uwierzytelnianie się m.in. przy użyciu aplikacji mObywatel. Jest projekt

19:39, 24.06.2022;   autor: akune;   źródło: PAP

Korzystanie z e-Urzędu Skarbowego będzie wymagać uwierzytelnienia się przy użyciu danych autoryzujących, Węzła Krajowego lub aplikacji mobilnej mObywatel – wynika z projektu rozporządzenia, opublikowanego w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji.


Podziel się:   Więcej

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji w piątek został opublikowany projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie korzystania z e-Urzędu Skarbowego.

Ma uregulować m.in. kwestię uwierzytelniania się przez użytkowników e-Urzędu.

Z rozporządzenia wynika, że będzie można to zrobić przez podanie danych autoryzujących (w przypadku usługi Twój e-PIT), z wykorzystaniem Węzła Krajowego (czyli np. z wykorzystaniem Profilu Zaufanego) oraz przy użyciu aplikacji mobilnej mObywatel.

Z projektu wynika, że posiadacz konta w e-US jest uprawniony do wyrażenia i cofania zgody na doręczanie pism na konto w e-Urzędzie Skarbowym, odbierania pism doręczanych przez organy Krajowej Administracji Skarbowej na konto w e-Urzędzie Skarbowym, wnoszenia pism za pośrednictwem konta w e-Urzędzie Skarbowym, przeglądania danych objętych tajemnicą skarbową dotyczących osoby fizycznej czy dokonywania płatności online z tytułu podatków, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych.


Premier : Cyfryzacja kolejnych obszarów życia publicznego to priorytet naszego rządu
Według projektu rozporządzenie ma wejść w życie 7 lipca, czyli w momencie, gdy w życie wejdzie ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową, w której zawarta została delegacja do wydania rozporządzenia.


Premier: Cyfryzacja kolejnych obszarów życia publicznego to priorytet naszego rządu

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
18-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych