zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie w sprawie usprawnienia systemu ochrony zdrowia

15:16, 01.12.2021;   autor: kawi;   źródło: PAP

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ekspertów z różnych dziedzin medycyny. Podczas spotkania przedstawione zostaną działania rządu na rzecz poprawy sytuacji w ochronie zdrowia, w tym w zakresie funkcjonowania Funduszu Medycznego.


Podziel się:   Więcej

Ustawa o Funduszu Medycznym powstała z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy. W czerwcu minionego roku prezydent złożył projekt w Sejmie, a posłowie przyjęli go niemal jednogłośnie (440 głosów za, 12 - przeciw, 2 wstrzymało się). Ustawę prezydent podpisał w październiku 2020 r.

Jak informowano, w sumie dzięki Funduszowi Medycznemu na ochronę zdrowia trafi co najmniej 4 mld zł rocznie dodatkowych środków. Przeznaczone zostaną one m.in. na profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych i chorób rzadkich, a także na lepszą infrastrukturę ochrony zdrowia i dostęp do wysokiej jakości świadczeń opieki zdrowotnej.

Premier przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Zachęca do szczepień
Fundusz ma także przyczynić się do rozwoju systemu opieki zdrowotnej przez koncentrację działań wokół pacjenta i jego potrzeb, ze szczególnym uwzględnieniem poprawy jakości życia pacjentów i ich rodzin. Ma on także ułatwić dzieciom i innym pacjentom cierpiącym na choroby rzadkie i nowotworowe dostęp do leczenia w nowoczesnych szpitalach, a w razie konieczności - także poza granicami Polski.

W środę po godz. 15 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie, w trakcie którego przedstawione zostaną działania rządu na rzecz poprawy sytuacji w ochronie zdrowia, w tym w zakresie funkcjonowania Funduszu Medycznego. W spotkaniu uczestniczy prezydent, premier, członkowie Rady Funduszu Medycznego i eksperci różnych dziedzin medycyny.

Od 1 grudnia nowe obostrzenia. Czego dotyczą?

Kalendarz transmisji

Styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych