zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

W piątek wieczorem wystąpienie premiera Morawieckiego

15:53, 23.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP

W piątek wieczorem na antenach TVP, Polsat i TVN24 zostanie nadane wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz nowych środków zapewniających bezpieczeństwo – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

– O godz. 20.00na antenach TVP, Polsat i TVN24 zostanie nadane wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz nowych środków zapewniających bezpieczeństwo – powiedział PAP Müller.

W piątek szef rządu poinformował podczas konferencji prasowej o nowych ograniczeniach związanych ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Od soboty, 24 października, cała Polska będzie strefą czerwoną. Ponadto nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie odbywać się trybie zdalnym, młodzież do 16 roku życia, będzie mogła wychodzić w określonych godzinach tylko pod opieką dorosłych, a lokale gastronomiczne przez 2 tygodnie będą świadczyły tylko usługi na wynos oraz na dowóz.

Ponadto będzie obowiązywał zakaz spotkań, zebrań, imprez i zgromadzeń publicznych w większej liczbie niż pięć osób; wyjątki to osoby mieszkające razem i cele zawodowe. Ograniczenie to nie dotyczy spotkań w domach.


Premier: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie
Będą obowiązywały też ograniczenia przemieszczania się seniorów powyżej 70. roku życia, z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych, sprawowania lub uczestniczenia w wydarzeniach kultu religijnego.

W piątek resort zdrowia poinformował, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób oraz śmierci 153 osób z powodu COVID-19. To najwięcej dziennych zakażeń od początku epidemii.


Nauka w szkołach podstawowych w klasach 4-8 będzie się odbywać zdalnie