zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

W przyszłym tygodniu zostaną przedstawione informacje na temat obostrzeń

14:51, 22.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat decyzji, co do obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje.


Podziel się:   Więcej

Müller pytany w piątek w Radiu Dla Ciebie, czy w przyszłym tygodniu będzie jakaś nowa informacja dotycząca obostrzeń odparł, że na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat dalszych decyzji, co do obostrzeń.

Dodał, że w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje.

– Natomiast nie spodziewam się, żeby miało dojść do zaostrzenia tych obostrzeń – podkreślił rzecznik rządu.

Na pytanie, jak szeroka jest skala łamania obostrzeń przez restauratorów i hotelarzy Müller odparł, że na tę chwilę nie jest to duża skala.

– W ostatnim tygodniu karami z powodu takiej działalności objętych było kilkadziesiąt podmiotów na terenie całego kraju, więc ta działalność nie jest szeroka i generalnie przedsiębiorcy przestrzegają tych obostrzeń – zaznaczył rzecznik rządu.


Na początku przyszłego tygodnia kompleksowa informacja nt. obostrzeń
Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa – m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich.

Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.


Nowe obostrzenia w związku z koronawirusem. Zobacz, co się zmienia