zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Ważne, by wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu”. Spotkanie pierwszej damy z uczniami

12:56, 18.09.2019;   autor: akune;   źródło: KPRP

– To ogromnie ważne, by wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu, ponieważ to od niej będzie zależała przyszłość Polski – powiedziała małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda w trakcie spotkania z młodzieżą z Krzynowłogi Małej.


Podziel się:   Więcej

Pałac Prezydencki odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej. Ta mazowiecka placówka szczególną wagę przywiązuje do patriotyzmu i postaw obywatelskich swoich wychowanków. – To ogromnie ważne, by wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu, ponieważ to od niej będzie zależała przyszłość Polski – podkreśliła małżonka prezydenta.

Uczniowie mówili o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości, które świętowali nie tylko podczas oficjalnych obchodów, ale również poprzez twórczość artystyczną, reprezentację swojej społeczności w konkursach patriotycznych czy organizację szkolnych uroczystości.

Młodzież opowiedziała o festynie pod hasłem „Dumni z polskości”, podczas którego odsłonięto Aleję Chwały: trzynaście głazów upamiętniających najważniejsze wydarzenia z dziejów kraju. Młodzi historycy przystąpili do akcji „Karta dla Bohatera”, a uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami bili rekord dla Niepodległej, wspólnie śpiewając hymn Polski.

Jednak nie tylko uczniowie wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem. Pedagodzy wystąpili przed mieszkańcami Krzynowłogi Małej w pantomimie ukazującej dzieje Polski, a kombatanci i najstarsi mieszkańcy gminy dołączyli do wieczorku poezji patriotycznej pt. „Tobie Polsko”. – Bardzo nam z mężem zależało, żeby obchody stulecia nie miały wyłącznie państwowego charakteru – mówiła pierwsza dama.

– Zachęcaliśmy rodaków, żeby każdy znalazł swój własny sposób na wyrażenie radości z życia w wolnym i niepodległym kraju. Myślę, że to się doskonale udało – powiedziała, dziękując swoim gościom za wspaniałe obchody.

Placówka angażuje swoich podopiecznych również w dbałość o środowisko naturalne i ekologię. Uczniowie mówili o zielonych marszach, sprzątaniu świata, ale też o inicjatywach charytatywnych czy opiece nad zwierzętami w schroniskach. Od pierwszej damy usłyszeli wiele ciekawostek na temat obowiązków Pary Prezydenckiej oraz przyjmowania oficjalnych delegacji i zagranicznych gości.


„Nie wyobrażam sobie życia bez książek”. Pierwsza dama promuje czytelnictwo


Pierwsza dama spotkała się z chorymi na mukowiscydozę

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
08-05-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych