zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Ważne jest, żeby na UJ było tak samo blisko z Woli Filipowskiej, jak z Krakowa”

17:31, 18.02.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

– Dla nas ważne jest, żeby na Uniwersytet Jagielloński było tak samo blisko z Woli Filipowskiej, jak z Krakowa, w sensie jakości kształcenia – mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek podczas otwarcia rozbudowanej części Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej.


Podziel się:   Więcej

– Dla nas jest niezwykle ważne, żeby rzeczywiście czy na Uniwersytet Jagielloński czy jeszcze dalej, na Oxford, było tak samo blisko z Woli Filipowskiej, jak z Krakowa, jak z Warszawy w sensie jakości kształcenia, placówki, która daje możliwości kształcenia – podkreślił Morawiecki.

– Dopiero wtedy rzeczywiście jest to zrównoważony rozwój, kiedy możemy liczyć na to, że np. Wola Filipowska jest tak samo traktowana jak większe miasta – dodał szef rządu.

Jak podkreślił, podobne inwestycje w placówkach oświatowych są realizowane w wielu polskich miejscowościach. – Jestem przekonany, że przyczynia się to do tego, że otwierają się przed nami wrota nauki coraz bardziej i Polska może się rozwijać – wskazał premier.

– Tutaj, z tej szkoły, wyszło już wielu wspaniałych absolwentów. Jestem przekonany, że wśród tych dzieci, które są tu z nami będą takie oszlifowane kamienie, będą wspaniali naukowcy, lekarze, nauczyciele i ludzie wszelkich zawodów – podkreślił Morawiecki.
 
 
 
...
 
„Wszyscy marzyliśmy o jednej rzeczy: żeby uczyć się na jedną zmianę ”

Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej Teresa Gorczyńska podkreśliła, że oddanie do użytku nowoczesnego skrzydła, w którym znajduje się pięć sal przedszkolnych oraz sześć sal do edukacji wczesnoszkolnej wraz z zapleczem sanitarnym, rozwiązało największą bolączkę szkoły – przepełnienie i naukę na dwie zmiany do późnych godzin popołudniowych.

– Dzisiejszy dzień jest niewątpliwie tym, na który czekała cała społeczność szkolna. Wszyscy marzyliśmy o jednej rzeczy: żeby uczyć się na jedną zmianę – wskazała.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30   
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych