zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wdówik: Budujemy podmiotowość i godność osób z niepełnosprawnością

16:25, 24.09.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

Budujemy podmiotowość, budujemy godność osób z niepełnosprawnością i dajemy im prawo do niezależności – powiedział w piątek w Miliczu (woj. dolnośląskie) pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Paweł Wdówik.


Podziel się:   Więcej

Wiceminister w resorcie rodziny i polityki społecznej uczestniczył w uroczystym otwarciu Milickiego Centrum Wsparcia CAPITOL.

- Jesteśmy w miejscu, które w pewnym sensie odzwierciedla to co my, jako rząd, postanowiliśmy zrobić w obszarze wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Budujemy podmiotowość, budujemy godność osób z niepełnosprawnością i dajemy im prawo do niezależności - powiedział Wdówik.

Wyjaśnił, że dzięki programowi „Dostępność plus”, uruchomieniu funduszu solidarnościowego, „przez strategię rządu na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a teraz przez ten konkretny 1 mld zł wchodzimy w obszary, które wymagają pilnych działań”.

- Już wiemy, jak bardzo pozytywnie zostały przyjęte rozwiązania, takie jak asystent osoby niepełnosprawnej, który w tej chwili finansujemy z Funduszu Solidarnościowego, dają ludziom z niepełnosprawnościami poczucie ich niezależności - oświadczył. Zaznaczył, że „mogą wreszcie zdecydować: gdzie pojadą, z kim pojadą, o której się spotkają”. - Mogą sobie organizować życie tak, jak sami chcą - wskazał Wdówik.

- W miejscu, w którym jesteśmy, zaczynamy tę działalność od zera - od dzieci, które się rodzą z niepełnosprawnością - powiedział.

Zaznaczył, że „rozwój wczesnej interwencji jest sprawą, która szczególnie leży nam na sercu. Będziemy tworzyć więcej takich ośrodków, gdzie wsparcie otrzymuje cała rodzina, w której rodzi się dziecko z niepełnosprawnością” - zapowiedział.


Premier: Solidarne społeczeństwo przede wszystkim wyciąga rękę do najsłabszych
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
17-10-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych