zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

We wtorek spotkanie prezydenta z marszałkiem Senatu ws. ustawy o ochronie zwierząt

08:49, 21.09.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki we wtorek spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą m.in. w sprawie procedowanej ustawy o ochronie zwierząt – poinformował w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.


Podziel się:   Więcej

– Pan marszałek Grodzki będzie gościem pana prezydenta we wtorek. (...) Pan prezydent jutro w południe spotyka się z panem marszałkiem Grodzkim. To była prośba pana marszałka Grodzkiego o spotkanie. Miała dotyczyć innych spraw legislacyjnych, ale w tej sytuacji także pan prezydent będzie pytał pana marszałka Grodzkiego, o to w jaki sposób chce procedować tę ustawę w Senacie – poinformował Szczerski w Programie Trzecim Polskiego Radia pytany o stanowisko prezydenta ws. zmian w ustawie o ochronie zwierząt.

– Więc jesteśmy na początku drugiego etapu procedowania tej ustawy. I pan prezydent swoją decyzję podejmie po tym, jak sprawa się w parlamencie zakończy. Będzie też miał swój 21-dniowy czas na to, żeby się do tej ustawy odnieść – dodał minister.

Andrzej Duda w niedzielę podczas Dożynek Prezydenckich zadeklarował, że przy decyzji, co do dalszych losów ustawy o ochronie zwierząt będzie miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, dobrostanu zwierząt, ale będzie miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników.


Prezydent ws. ustawy o ochronie zwierząt. Jest ważna deklaracja


W przyszłą środę w Senacie wysłuchanie publiczne ws. ustawy o ochronie zwierząt
Uchwalona w piątek nowela autorstwa PiS wprowadza - przy rocznym vacatio legis – zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych, ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb lokalnych związków religijnych, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk i koniec z trzymaniem psów na krótkich łańcuchach.


Sejm uchwalił nowelę zakazującą hodowli zwierząt na futra i ograniczającą ubój rytualny
Po piątkowym głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt doszło do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy. Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia; 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.


Po głosowaniu ws. „piątki dla zwierząt” 15 posłów PiS zawieszonych w prawach członków partii
– To jest koniec koalicji i prawdopodobnie rząd mniejszościowy – mówił w piątek poseł PiS Marek Suski.

Nowela trafiła teraz do dalszych prac w Senacie.


„Niewykluczone, że Senat na najbliższym posiedzeniu zajmie się nowelą ustawy ws. ochrony zwierząt”

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
25-07-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych