zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wicepremier Sasin broni szefa PKN Orlen

10:44, 01.03.2021;   autor: elolc;   źródło: PAP

- Prokuratura badała już sprawy dotyczące prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka i nie dopatrzyła się popełnienia przestępstwa. Dzisiaj domaganie się, by ponownie badać rzeczy zbadane, jest pozbawione sensu i pokazuje złą wolę tych, którzy podnoszą takie oczekiwanie - powiedział Jacek Sasin.


Podziel się:   Więcej

W piątek „Gazeta Wyborcza” napisała, że prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w czasach, gdy był wójtem Pcimia, „chciał wykończyć firmę swojego wuja”. Autorzy artykułu twierdzą, że choć jako samorządowiec nie mógł tego robić, „kierował z tylnego siedzenia konkurencyjną spółką”. Twierdzą również, że Daniel Obajtek miał w tej sprawie kłamać w sądzie.

„Gazeta Wyborcza” poinformowała, że dysponuje nagraniami Daniela Obajtka które potwierdzałyby te zarzuty.

Jacek Sasin w Programie Trzecim Polskiego Radia powiedział, że może to być próba zemsty na Danielu Obajtku ze strony osób które, jak się wyraził, „mają jakiś żal do pana prezesa Obajtka”.

Z drugiej strony jest to oczywiście wykorzystywane przez media, które wspierają opozycję, i przez samą opozycję - dodał gość Trójki.

Koncern PKN Orlen oświadczył, że artykuł „Gazety Wyborczej” na temat prezesa firmy wpisuje się w kampanię mającą na celu zdyskredytowanie Daniela Obajtka. Treści w tych artykułach, zwłaszcza odnoszące się do sfery majątkowej, „nie znajdują potwierdzenia w stanie faktycznym i prawnym” - czytamy w oświadczeniu PKN Orlen.


Prezydent spotkał się z Robertem Kubicą i z prezesem PKN Orlen
  

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych