zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wicepremier Sasin: Nie ma potrzeby wprowadzania dalszych ograniczeń

07:42, 30.03.2020;   autor: akune;   źródło: IAR

– Obecnie nie trzeba wprowadzać kolejnych ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.


Podziel się:   Więcej

– Nie ma dzisiaj potrzeby, żeby wprowadzać jeszcze dalej idące obostrzenia. Dzisiaj trzeba przestrzegać tych przepisów, które już wprowadziliśmy – powiedział w Polsat News wicepremier Jacek Sasin.

Przypomniał, że obowiązujące przepisy stanowią, że nie można gromadzić się w miejscach publicznych. Przebywanie w nich jest możliwe w przypadku sytuacji niezbędnych do życia – zakupów i udawania się do pracy.

Jacek Sasin zapowiedział, że zostaną wzmożone patrole i kontrole służb publicznych, policji.

– Być może będziemy również chcieli do tych policyjnych zespołów dołączać żołnierzy, tak, żeby rzeczywiście wyegzekwować te przepisy, które są, a które są dosyć rygorystyczne – podkreślił wicepremier.


Senat zajmie się tzw. tarczą antykryzysową
Wicepremier Piotr Gliński mówił wcześniej TVP Info, że być może trzeba będzie wzmocnić obostrzenia. – Te decyzje należą do ministra zdrowia, do premiera polskiego rządu, więc poczekajmy jeszcze kilka dni – zaznaczył minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Wicepremier apelował też do obywateli o przestrzeganie już obowiązujących przepisów. – Stosujmy się do tych zasad, o których mówimy, także w sklepach, także w miejscach pracy, także w urzędach – powiedział wicepremier.

Koronawirusa potwierdzono w Polsce u 1862 osób. 22 osoby zmarły – wynika z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia.


Sasin: Narodowi czempioni sprawdzają się w tych trudnych dniach