zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Wiceprzewodniczący Kukiz’15 przechodzi do PiS. Wraz z nim dwóch posłów

15:13, 31.07.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Dotychczasowy wiceszef klubu Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski przeszedł w środę do klubu PiS, do tego klubu dołączyli też byli posłowie Kukiz'15 Krzysztof Sitarski i Norbert Kaczmarczyk. Rzymkowski mówi, że jego decyzja była związana z niejasną sytuacją ruchu Pawła Kukiza przed wyborami do Sejmu.


Podziel się:   Więcej

Tomasz Rzymkowski potwierdził, że przeszedł do klubu PiS. – Jestem państwowcem, chce dalej służyć państwu, dostałem propozycję zasiadania w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości i do ubiegania się o mandat poselski na Sejm IX kadencji i z tej oferty skorzystałem - powiedział.

– Moje przejście jest podyktowane niewiadomą, co do przyszłości ruchu Kukiz'15 i niepokojącymi mnie sygnałami, że ruch Pawła Kukiza będzie startował razem z Konfederacją, a mnie z Konfederacją nie jest po drodze - podkreślił.

– Dziękuje Pawłowi Kukizowi, że dał mi okazję zostać parlamentarzystą. Mam nadzieję, że dobrze wykonywałem przez minione trzy i pół roku mandat poselski i liczę na to, że dalsza współpraca będzie układała się dobrze - dodał.

Jak zaznaczył, wielu jego wyborców naciskało na niego, żeby przeszedł do klubu PiS. – To liczący się dla mnie głos - zapewnił. Do klubu PiS przeszli też w środę byli już posłowie klubu Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk oraz Krzysztof Sitarski.

Z informacji PAP wynika, że Rzymkowski i Kaczmarczyk prawdopodobnie znajdą się na listach wyborczych PiS do Sejmu. Rzymkowski miałby startować w okręgu sieradzkim, a Kaczmarczyk - tarnowskim.

Innym z wiceszefów klubu Kukiz'15 wymienianym wśród osób, które miałyby z niego odejść jest Jerzy Kozłowski. W rozmowie z PAP mówi, że decyzji ws. swojej przyszłości jeszcze nie podjął. Nie widzi się jednak - jak podkreśla - ani w sojuszu z Polskim Stronnictwem Ludowym, ani z Konfederacją. "Może przejdę do cywila" - stwierdza.

Decyzji ws. swojej przyszłości nie podjęli także inni posłowie Kukiz'15 Piotr Apel i Elżbieta Zielińska. Ten pierwszy podkreśla w rozmowie z PAP, że na listach Konfederacji się nie widzi, podobnie jak Zielińska, która wymieniana jest wśród osób, które mogłyby startować z list Prawa i Sprawiedliwości.

Po odejściu Rzymkowskiego Kukiz'15 liczy 23 posłów.

Poseł Kukiz’15 odszedł do PiS. „Mogę być zapalnikiem”

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
10-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych