zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Wiele radości i pogody ducha”. Prezydent złożył życzenia urodzinowe Edycie Wojtczak

15:11, 28.01.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Proszę przyjąć moje gratulacje i serdeczne życzenia w dniu Pani urodzin. Z okazji pięknego jubileuszu chcę wyrazić uznanie i wdzięczność za tak wiele ciepłych uczuć, którymi przez dekady napełniała Pani serca milionów telewidzów – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.


Podziel się:   Więcej

„Pani niepowtarzalny styl prowadzenia programów – pełen dystansu i taktu, a zarazem humoru i życzliwości – z miejsca zaskarbił Pani sympatię publiczności i uznanie w środowisku zawodowym. Szybko stała się Pani jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Pani ton głosu i wizerunek na szklanym ekranie wnosiły do polskich domów atmosferę spokoju, dobroci i wzajemnej wyrozumiałości” – napisał prezydent Andrzej Duda.

„Bez wątpienia była Pani jedną z najwybitniejszych osobowości medialnych w pionierskich czasach, kiedy jeszcze nie znano tego pojęcia. Ale mimo ogromnego rozwoju technologii i form środków przekazu, mało kto później zdobył podobną popularność. Widzowie należący do kilku pokoleń zapamiętali na zawsze Pani czarujący uśmiech i powściągliwość” – podkreślił.

„Nie będzie cienia przesady w stwierdzeniu, że była Pani i nadal jest ikoną telewizji jako takiej, czego dowodem również fakt, że kilkakrotnie występowała Pani w filmach, kreując rolę – siebie samej – dodał.

„Raz jeszcze gratulując jubileuszu i gorąco dziękując za wszystkie chwile wzruszeń, jakich dzięki Pani kunsztowi prezenterskiemu dane było nam, telewidzom, doświadczyć, życzę Pani zdrowia, wiele radości i pogody ducha, satysfakcji z osiągnięć i wszelkiej pomyślności” – zakończył list prezydent Duda.


Prezydent odznaczył pracowników TVP