zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Wielowymiarowa opieka nad rodziną wśród priorytetów prezydenta na początku drugiej kadencji”

08:46, 14.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Kwestia wielowymiarowej opieki nad polską rodziną oraz pokonanie pandemii koronawirusa i spowolnienia gospodarczego będą istotne dla prezydenta Andrzeja Dudy na początku jego drugiej kadencji – powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.


Podziel się:   Więcej

Szczerski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o priorytety polityki prezydenta Dudy na początku jego drugiej kadencji, zaznaczył, że „będzie to kwestia dalszej, wielowymiarowej opieki nad polską rodziną, która dotyczy nie tylko spraw materialnych, ale także ładu społecznego wokół polskiej rodziny”.

Wskazał także na „kwestię pokonania pandemii koronawirusa, ale także ewentualnego spowolnienia gospodarczego, które może się wiązać z pandemią".

Dodał, że ten problem wymaga odpowiedniej współpracy wewnątrz Polski, także w sferze gospodarki.

Szef gabinetu prezydenta odniósł się również do ogłoszonej niedługo przed II turą wyborów przez Andrzeja Dudę inicjatywy „Koalicji Polskich Spraw”.

W ubiegłą środę Duda zaapelował do polityków podzielających takie wartości, jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa, polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, o spotkanie po wyborach i rozmowę o najistotniejszych sprawach.


21 lipca PKW uroczyście przekaże prezydentowi Dudzie uchwałę o wyniku wyborów
– Prezydent Duda powiedział, że chciałby wokół spraw polskich budować szersze poparcie niż większość parlamentarna, dlatego że do przeprowadzania reform, naprawy elementów polskiego życia publicznego, potrzeba większej mobilizacji – powiedział Szczerski.Po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydent Duda pojechał na Jasną Górę
Szczerski dodał, że „prezydent Duda będzie chciał budować wokół konkretnych polskich spraw znacznie szersze poparcie parlamentarne”. – Do tej rozmowy prezydent jest otwarty – zapewnił Szczerski.

W niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. głosów uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc.


Donald Trump: Gratuluję mojemu przyjacielowi Andrzejowi Dudzie reelekcji

Kalendarz transmisji

Sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
 17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31      
12-08-2020
  • 14. posiedzenie Senatu – dzień drugi 09:00
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych