zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Witek: Obowiązkiem naszym i młodego pokolenia jest pielęgnować polskie tradycje

14:03, 25.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– Obowiązkiem naszym i młodego pokolenia jest przechowywać i pielęgnować nasze polskie tradycje, wszystko to, co było przełomowe, ale także tragiczne – powiedziała w poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek, ogłaszając II edycję konkursu dla uczniów szkół średnich „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.


Podziel się:   Więcej

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie Witek przypomniała, że ubiegłoroczna pierwsza edycja konkursu mimo wybuchu pandemii spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

– Dziś chcemy ogłosić drugą edycję konkursu, którego myślą przewodnią będzie współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Prace należy nadsyłać do 19 marca na adres Kancelarii Sejmu z dopiskiem: „Polskie serce pękło. Katyń 1940. II edycja konkursu” – powiedziała.

Marszałek Sejmu przypomniała, że „pokolenie wojenne powoli odchodzi", więc "obowiązkiem naszym i młodego pokolenia jest przechowywać i pielęgnować polskie tradycje, wszystko to, co było przełomowe, ale także tragiczne”.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie Witek przypomniała, że ubiegłoroczna pierwsza edycja konkursu mimo wybuchu pandemii spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

– Dziś chcemy ogłosić drugą edycję konkursu, którego myślą przewodnią będzie współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich. Prace należy nadsyłać do 19 marca na adres Kancelarii Sejmu z dopiskiem: „Polskie serce pękło. Katyń 1940. II edycja konkursu” – powiedziała.Ogłoszenie II edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”
 
 
 
...
 
Marszałek Sejmu przypomniała, że „pokolenie wojenne powoli odchodzi”, więc „obowiązkiem naszym i młodego pokolenia jest przechowywać i pielęgnować polskie tradycje, wszystko to, co było przełomowe, ale także tragiczne”.

– A z drugiej strony chcieliśmy odkłamać zafałszowany obraz zbrodni katyńskiej (...). Wydawało nam się – i okazało się to słuszne - że musimy znaleźć jakąś atrakcyjną formę, żeby młodzież zechciała wyrazić zainteresowanie. Tą atrakcyjną formą okazał się konkurs. Prace były naprawdę na bardzo wysokim poziomie, ale także niosły ze sobą olbrzymi ładunek emocjonalny. To świadczy o tym, że młodzi ludzie w domu rodzinnym, ale także w szkole otrzymują prawdziwą wiedzę na temat Katynia 1940 r. – zaznaczyła.Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Ogłoszono wyniki konkursu
Witek zachęciła uczniów szkół średnich do wzięcia udziału w konkursie.

– W tym roku do konkursu literacko-plastycznego dodajemy jeszcze jedną kategorię. Zachęcamy młodzież, żeby pisała teksty piosenek o tematyce katyńskiej. One także będą poddawane ocenie komisji konkursowej, a na czele komisji - podobnie jak w ubiegłym roku – stoi pan prof. Tadeusz Wolsza – poinformowała.


„Polskie serce pękło. Katyń '40”. Marszałek Sejmu ogłasza konkurs

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
07-03-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych