zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Witek: Powierzenie funkcji marszałka seniora Macierewiczowi zasadne

14:49, 08.11.2019;   autor: akune;   źródło: PAP

Powierzenie funkcji marszałka seniora Sejmu jest jak najbardziej zasadne – oceniła w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dodała, że nie rozumie sprzeciwu części opozycji w tej sprawie.


Podziel się:   Więcej

Antoni Macierewicz został we wtorek wyznaczony przez prezydenta na marszałka seniora Sejmu IX kadencji, którego pierwsze posiedzenie odbędzie się 12 listopada. Nominacja ta wywołała sprzeciw części opozycji.

Posłowie PO zaapelowali do prezydenta o zmianę decyzji w sprawie marszałka seniora Sejmu. Zarzucili Macierewiczowi „destrukcyjną” politykę kadrową w MON i zbijanie „kapitału politycznego na kłamstwie smoleńskim”.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek pytana w piątek przez dziennikarzy o zamieszanie wokół powołania Antoniego Macierewicza na marszałka seniora Sejmu powiedziała, że kompletnie tego nie rozumie.

– To jest zwyczaj, który obowiązuje od zawsze. Akurat pana posła, marszałka seniora Antoniego Macierewicza znam od lat. W moim przekonaniu powierzenie tej funkcji Antoniemu Macierewiczowi z jego przeszłością, jest, jak najbardziej uzasadnione – podkreśliła Witek.

Wyraziła nadzieję, że głosy sprzeciwu w sprawie marszałka seniora nie popsują uroczystości inauguracji nowej kadencji Sejmu.


Szczerski: Zmiana marszałka seniora Sejmu wykluczona