zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wkrótce dobre wieści dla narciarzy. Wypracowano protokół sanitarny

13:54, 23.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

– W rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze w poniedziałek skonsultujemy z GIS – poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy – dodał.


Podziel się:   Więcej

„W dobrych, rzeczowych rozmowach z branżą narciarską wypracowaliśmy protokół sanitarny, który jeszcze dziś skonsultujemy z @GIS_gov. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ogłosić dobre wieści dla narciarzy” – czytamy w poniedziałkowym wpisie na Twitterze wicepremiera Gowina.

Wypracowanie reżimu sanitarnego ma, jak wskazał na Twitterze wiceszef MRPiT Andrzej Gut-Mostowy, zapewnić „bezpieczeństwo turystów i pracowników stoków narciarskich”.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceszef resortu Andrzej Gut-Mostowy prowadzą konsultacje z branżami narciarską i hotelową oraz z przedstawicielami samorządów - poinformował w poniedziałek resort.

Zakończyły się już rozpoczęte w południe rozmowy z branżą narciarską. „O godz. 14.00 – branża hotelarska, godz. 17.00 przedstawiciele samorządów” – napisano.Projekt na kwarantannę narodową. Wyjścia z domu tylko do pracy, lekarza, po zakupy


„Premierowi zależy na tym, żeby gospodarka mogła normalnie funkcjonować”
Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej poinformował, że od 28 listopada, placówki handlowe będą mogły działać w „najwyższym reżimie sanitarnym”, natomiast hotele pozostaną zamknięte do 27 grudnia.

Zdecydowano też, że ferie będą skumulowane w jednym okresie – między 4 a 17 stycznia.


Od 28 grudnia podział na trzy strefy z różnym poziomem obostrzeń