zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wkrótce zaprezentowany zostanie system szczepień na COVID-19

09:06, 24.11.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Albo na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego zostanie zaprezentowany system szczepień na COVOD-19; poinformujemy, jak będzie wygalała rejestracja, gdzie będą punkty szczepień – poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

W minioną sobotę premier Mateusz Morawiecki mówił o szansie na to, że około 18 stycznia będą pojawiały się już pierwsze dostawy szczepionek na COVID-19.

Szef rządu zapowiedział, że Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę. Poinformował, że na jedną ze szczepionek Polska już złożyła zamówienie 16 mln dawek.

Rzecznik rządu zapytany we wtorek w TVP1, kiedy będzie wiadomo, jak będzie wyglądał system szczepień, odpowiedział, że obecnie finalizowane są „rozwiązania w zakresie dystrybucji szczepionki, sposobu zapisywania się”.

– Albo na koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego tygodnia taki system zostanie pokazany, w jaki sposób będzie wyglądała rejestracja, w jakich miejscach będą dostępne punkty szczepień, bo my się przygotowujemy wcześniej, tak, aby od punktu zero, czyli od momentu, kiedy pierwsze szczepionki zostaną dostarczone, w ciągu kilku dni rozpocząć ich dystrybucję – powiedział Müller.


Rząd zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa


Prof. Horban: Na początku nie będziemy szczepić dzieci
Pierwszą grupą, która będzie mogła zostać zaszczepiona – zaznaczył – będą seniorzy oraz równolegle służby medyczne; następnie zaszczepiona będzie mogła być część służb mundurowych, bezpośrednio odpowiadających za pomoc w walce z epidemią, a następnie poszczególne grupy społeczne, według kolejności, która zostanie niedługa opublikowana.

Rzecznik rządu poinformował, że do szczepienia będzie można się rejestrować m.in. poprzez specjalną infolinię lub przez internet.


Szczepienia na COVID–19 - najpierw dla personelu medycznego, później dla seniorów


Premier: Kupimy w najszybszym możliwym terminie maksymalną liczbę dawek szczepionki

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
20-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych