zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Wójcik: Solidarna Polska nie dołączyłaby do ewentualnej koalicji PiS z Lewicą

11:44, 02.12.2022;   autor: kawi;   źródło: PAP

Jako Solidarna Polska reprezentujemy prawicę, stanowimy dzisiaj jej jądro; nie dołączylibyśmy do ewentualnej koalicji PiS z Lewicą - powiedział w piątek w Studiu PAP minister w KPRM Michał Wójcik.


Podziel się:   Więcej

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w wywiadzie dla „Sieci” był pytany, czy wyobraża sobie wspólne rządy PiS i Lewicy. - Mamy poprawne stosunki towarzyskie ze starą lewicą, taką postkomunistyczną. To są ludzie racjonalni, podoba im się nasz program społeczny, nie lubią też dziwactw tej nowej lewicy - odparł Terlecki.

Minister w KPRM, wiceprzewodniczący Solidarnej Polski Michał Wójcik w piątek w rozmowie z PAP.PL w nawiązaniu do słów Terleckiego, pytany był m.in. o to, czy SP dołączyłaby do ewentualnej koalicji PiS z Lewicą.

- Nie. My reprezentujemy prawicę, stanowimy dzisiaj jej jądro. Mamy jednoznaczne stanowisko w kwestiach dotyczących chociażby LGBT, adopcji dzieci przez pary homoseksualne - jesteśmy temu przeciwni - i co do tego, co jest związkiem małżeńskim - odparł.

Wójcik podkreślił, że szanuje „ludzi z różnych opcji politycznych”, którzy mają prawo do „różnych pomysłów”. - Jeśli jednak chodzi o politykę, to musi być jakiś kręgosłup, jakaś tożsamość w naszych wypowiedziach i poglądach - dodał.
Polityk SP zaznaczył, że to, iż politycy SP siedzą po prawej stronie sali posiedzeń Sejmu, a Lewicy po lewej to „nie jest żaden przypadek”. - Jesteśmy od siebie kilkadziesiąt metrów, inaczej myślimy i inaczej podchodzimy do pewnych tematów - przekonywał.

Zjednoczoną Prawicę tworzą dziś PiS i SP. Do sierpnia 2021 r. w skład koalicji wchodziło także Porozumienie Jarosława Gowina.

Terlecki: Chcemy utrzymać jedność ZP; to bardzo zły moment na wybory

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych