zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z wizytą w Pałacu Prezydenckim

08:13, 26.10.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

Szkolne Koła Caritas zrzeszają uczniów, którzy chcą świadczyć pomoc potrzebującym. Młodzi ludzie wspólnie z nauczycielami angażują się w zbiórki żywności dla osób wykluczonych społecznie, pomagają w codziennych czynnościach seniorom, udzielają korepetycji dzieciom, a także organizują przedsięwzięcia charytatywne w czasie wolnym. O swoich działaniach opowiedziała pierwszej damie Agacie Kornhauser-Dudzie młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Diecezji Sosnowieckiej w woj. śląskim.


Podziel się:   Więcej

– Nasze spotkanie jest okazją do tego, żeby wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie podziękować – mówiła Agata Kornhauser-Duda, witając swoich gości w Pałacu Prezydenckim.

Uczniowie podzielili się doświadczeniami, mówili o wielkiej radości, jaką sprawia im to, że mogą pomóc, czyniąc czyjeś życie szczęśliwszym.

– Potrafimy się jednoczyć w imię niesienia dobra, mimo że pochodzimy z różnych środowisk i każdego dnia stajemy się lepsi, będąc z tymi, którzy nas potrzebują – zapewniali wolontariusze.

Rozmowa toczyła się wokół działań sprzed i w trakcie pandemii, nauki, jaką młodzi ludzie wynoszą z działań dobroczynnych i różnych form pomocy, bo poza wsparciem materialnym równie, jeśli nie bardziej istotnym, jest poświęcenie czasu i uwagi drugiemu człowiekowi: rozmowa, uśmiech, wspólny spacer czy lektura.

– Jestem pełna uznania dla waszego zaangażowania w pomoc i wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących, to co robicie jest bardzo ważne. Dziękuję za to, że macie dobre serce – stwierdziła pierwsza dama.


Młodzi wolontariusze u pierwszej damy
Uczniowie pytali o akcje charytatywne, w jakie angażuje się pierwsza dama, byli ciekawi jej wizyt w placówkach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych i ośrodkach pomocy. Rozmawiano o akcji Obiady dla Bohaterów, w czasie trwania której ochotnicy rozwozili ciepłe posiłki seniorom. Agata Kornhauser-Duda dołączyła do grona wolontariuszy i z obiadami odwiedzała warszawskich kombatantów.


W poniedziałek mówiono również o szkole, nauce i planach młodych ludzi na przyszłość. Dyskutowano o rozwijającej się w Polsce idei prowadzenia ciągłych działań wolontariackich, dzięki którym potrzebujący otrzymują regularne, dostosowane do ich realnych potrzeb wsparcie.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej liczy ponad 1500 wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas zrzeszonych w 83 placówkach szkolnych.

„Pokazaliście najpiękniejszą twarz Polski” Prezydent podziękował wolontariuszom

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych