zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wsparcie dla branż dotkniętych ograniczeniami. Premier przedstawi szczegóły

06:37, 27.10.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

We wtorek planowana jest wspólna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Gowina oraz ministra finansów Tadeusza Kościńskiego na temat działań pomocowych dla branż dotkniętych ograniczeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.


Podziel się:   Więcej

– Podczas konferencji zostaną przedstawione szczegółowe informacje dotyczące pomocy finansowej oraz różnego rodzaju zwolnień finansowych dla tych branż, które aktualnie potrzebują pomocy w związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi z pandemią. Chodzi m.in. o gastronomię, branżę fitness oraz siłownie – powiedział rzecznik rządu.

Dodał, że działania te będą podjęte w konsultacji z poszczególnymi branżami oraz są efektem działania Rządowego Zespołu Gospodarczego.
W związku z nasileniem się epidemii koronawirusa od soboty, 24 października, cała Polska znalazła się w czerwonej strefie. Ograniczenia objęły m.in. lokale gastronomiczne, które przez dwa tygodnie mogą świadczyć tylko usługi na wynos oraz na dowóz.

Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni. Zakazana jest też organizacja imprez okolicznościowych, wesel, konsolacji, komunii, konsolacji i innych uroczystości rodzinnych oraz przyjęć okolicznościowych.

Kluby nocne, dyskoteki, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych i szkół tańca, obowiązuje także zawieszenie działalności. Zakazem objęto również wesołe miasteczka, parki rozrywki lub parki rekreacyjne.


Premier: Od soboty cała Polska w czerwonej strefie
Premier ogłaszając w miniony piątek nowe ograniczenia zapewniał, że w bardzo krótkim czasie zaprezentowany zostanie program wsparcia dla tych branż.

– Zakładając, że branża gastronomiczna dotknięta jest bardziej od innych, podobnie jak branża fitness (...), to będziemy dla około 31 PKD, czyli rodzajów prowadzenia działalności gospodarczej, proponowali nowe instrumenty wsparcia – zapowiedział.Rzecznik rządu: Szykujemy wsparcie finansowe dla branż
Szef rządu dodał, że wśród propozycji mogą znaleźć się takie instrumenty jak postojowe czy zwolnienie z płacenia składek do ZUS.

– Będziemy jednocześnie proponować długoterminowe środki finansowe, fundusze, na restrukturyzację w firmach, na wsparcie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. (...) Nie zostawimy tych branż samych, chociaż sytuacja na całym świecie i w Polsce jest recesyjna stwierdził Morawiecki.


Gospodarczy Sztab Kryzysowy m.in. o wsparciu dla firm dotkniętych pandemią

Kalendarz transmisji

Listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30      
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych