zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wsparcie dla seniorów. Forum Deinstytucjonalizacji z udziałem prezydenta

07:25, 26.02.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, PAP, Twitter

Rozwój wszelkich form wsparcia i usług dla seniorów w lokalnych środowiskach i szeroko pojęta deinstytucjonalizacja – to przesłanie zaplanowanego na piątek forum z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i przedstawicieli organizacji społecznych.


Podziel się:   Więcej

Większość panelistów będzie uczestniczyć w debacie zdalnie.

Prezydencki minister Piotr Ćwik przypomniał, że w ubiegłej kadencji z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy została przyjęta ustawa, która wprowadziła Centra Usług Społecznych. One w samorządach już funkcjonują.

Teraz chodzi o wypracowanie optymalnego modelu pomocy seniorom i to forum to początek debaty na ten temat. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele organizacji społecznych, którzy na co dzień współpracują z seniorami.

Minister Ćwik powiedział, że pomoc osobom starszym to jeden z priorytetów Unii Europejskiej, na realizację którego będą przeznaczone duże środki finansowe.
– Zabłożeniem jest wspieranie rozwoju środowiskowych usług społecznych. Ta nazwa deinstytucjonalizacja to jest jeden z priorytetów polityki społecznej, którą realizuje Unia Europejska – dodał minister.
Piotr Ćwik zaznaczył, że pandemia pokazała, iż pomoc adresowaną do seniorów trzeba udoskonalić. Chodzi o upodmiotowienie i personalizację w działaniach nastawionych na wsparcie osób starszych.

Kalendarz transmisji

Kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych