zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wspieranie małżeństw w kryzysie – konferencja w Senacie

09:13, 18.04.2018;   autor: msies;   źródło: PAP

„Kryzys trwałości małżeństwa - przyczyny i profilaktyka” to temat konferencji, która odbyła się dziś w Senacie. Celem konferencji zorganizowanej przez senacką komisję rodziny, polityki senioralnej i społecznej oraz Związek Dużych Rodzin „Trzy plus” jest przedstawienie przyczyn rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych.


Podziel się:   Więcej

Celem debaty jest też wskazanie metod wspierania małżeństwa w kryzysie oraz różnych form pracy terapeutycznej z małżeństwami i związkami nieformalnymi. Drugim istotnym celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami pracującymi na rzecz trwałości małżeństwa i rodziny i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Podczas konferencji Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska poinformuje o polityce społecznej państwa wobec małżeństwa i jego kryzysu. Wykłady wygłoszą też między innymi Marek Grabowski – prezes Fundacji Mamy i Taty, który opowie o małżeństwie wobec przemian kulturowo–cywilizacyjnych w Polsce a także Barbara Smolińska – prezes Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu. Będą też przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i reprezentanci samorządów.

Konferencję otworzy wicemarszałek Senatu Michał Seweryński, prezes Związku Dużych Rodzin Trzy Plus Joanna Krupska oraz senator Antoni Szymański.