zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Współpraca biznesu przy odbudowie Ukrainy. Konferencja z udziałem premiera Morawieckiego

07:36, 05.10.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Międzynarodowa konferencja dotycząca współpracy biznesu przy odbudowie Ukrainy odbędzie się w środę w Warszawie, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz przedstawicieli polskich i ukraińskich władz.


Podziel się:   Więcej

Wydarzenie „Europe – Ukraine. Rebuild Together”, którego organizatorami są Warsaw Enterprise Institute oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, odbędzie się w warszawskim hotelu Hilton.

Jak podkreślają organizatorzy, jest to program, którego celem jest tworzenie i wzmacnianie relacji między europejskimi, polskimi i ukraińskimi środowiskami biznesu oraz przygotowanie ram współpracy przy przyszłej odbudowie państwa i gospodarki Ukrainy.

W warszawskiej konferencji „Europe – Poland – Ukraine. Rebuild Together” wezmą udział przedstawiciele rządów, ministerstw i parlamentów Polski i Ukrainy, eksperci, a także przedstawiciele firm z branż bezpośrednio zainteresowanych współpracą – m.in. energetyki, IT, transportu i logistyki. Według informacji organizatora, wydarzenie otworzą premierzy Polski Mateusz Morawiecki i Ukrainy Denys Szmyhal, który będzie uczestniczyć w formie zdalnej.


Premier: UE powinna wesprzeć Ukrainę taką kwotą jak USA – 1-1,5 mld dolarów
W kolejnych panelach uczestniczyć mają m.in. wicepremier i szef MAP Jacek Sasin, wicepremier Ukrainy, minister rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Yulia Svyrydenko, przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk, szef Ministerstwa Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrii Sybiha, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, wiceszef MSZ Marcin Przydacz, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Piotr Borys czy sekretarz Narodowej Rady Inwestycyjnej Ukrainy Halyna Yanchenko.

Międzynarodowa Konferencja „Europe–Poland–Ukraine. Rebuild Together” będzie podsumowaniem szeregu prowadzonych wcześniej działań w ramach kampanii społecznej „Pomagamy Ukrainie”.

W pierwszej fazie projekt obejmował organizację cyklu spotkań – okrągłych stołów, których celem jest nawiązanie dialogu, omówienie oczekiwań i priorytetów związanych z odbudową Ukrainy oraz identyfikacja branż i firm gotowych do współpracy na rzecz wzmocnienia ukraińskiej gospodarki. W ramach spotkań zostały przeprowadzone bezpośrednie spotkania z polskimi i ukraińskimi przedstawicielami branż, których funkcjonowanie jest kluczowe dla utrzymania i odbudowy ukraińskiej gospodarki. Wydarzenia gromadziły przedstawicieli czołowych polskich i zachodnioukraińskich stowarzyszeń biznesowych, lwowskich i kijowskich władz regionalnych i miejskich oraz firmy z obu stron granicy.


„Ukraina zasługuje na otrzymanie natychmiastowej perspektywy przystąpienia do UE”

Kalendarz transmisji

Listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
  1 2 3 4 5 6
 7 8 9 10 11 12 13
 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27
 28 29 30    
27-11-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych