zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Współpraca wojskowa i Trójmorze tematem rozmowy prezydenta z przewodniczącym Senatu Rumunii

15:24, 07.12.2018;   autor: akune;   źródło: PAP

Wzmocnienie obecności wojsk USA na wschodniej flance NATO, rozwój Inicjatywy Trójmorza i formatu Bukaresztańskiej Dziewiątki oraz polsko-rumuńska współpraca wojskowa – były tematami piątkowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym Senatu Rumunii Calinem Popescu-Tariceanu.


Podziel się:   Więcej

Popescu-Tariceanu wraz z delegacją przebywa w Polsce z dwudniową wizytą na zaproszenie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

Kancelaria prezydenta podkreśliła, że ważnymi tematami – poruszonymi podczas spotkania – były kwestie związane ze współpracą militarną oraz gospodarczą Polski i Rumunii ze Stanami Zjednoczonymi. Poruszono m.in. kwestie wzmocnienia amerykańskiej obecności na wschodniej i południowo-wschodniej flance NATO oraz bieżącą sytuacje bezpieczeństwa w basenie Morza Czarnego.

Prezydent oraz przewodniczący Senatu Rumunii omówili również szczegóły dotyczące współpracy energetycznej i infrastrukturalnej w regionie Trójmorza.

Ponadto strona rumuńska przedstawiła najważniejsze priorytety Bukaresztu w zakresie polityki europejskiej i planowanej w przyszłym roku prezydencji rumuńskiej w Radzie Unii Europejskiej.

Z Popescu-Tariceanu w piątek spotkali się również marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


Przewodniczący Senatu Rumunii z wizytą w Polsce

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych