zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wtorkowe obrady komisji ds. Amber Gold odwołane. Komisja miała przesłuchać Cichockiego

13:44, 08.12.2017;   autor: akune;   źródło: PAP

Zaplanowane na 12 grudnia posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold zostało odwołane; przesłuchany miał być b. szef MSW Jacek Cichocki. Posiedzenie odwołano tylko z uwagi na exposé nowego premiera – przekazała przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).


Podziel się:   Więcej

Informację o odwołaniu posiedzenia zamieszczono na sejmowej stronie internetowej. Odwołanie posiedzenia potwierdziła w rozmowie z PAP Wassermann, podkreśliła, że jest to spowodowane „tylko z uwagi na exposé nowego premiera”. Podkreśliła, że komisja będzie ustalać nowy termin przesłuchania Cichockiego.

W czwartek premier Beata Szydło złożyła na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji; Komitet wysunął jednocześnie na stanowisko nowego szefa rządu kandydaturę Mateusza Morawieckiego, dotychczasowego wicepremiera oraz ministra finansów i rozwoju.

Desygnacja Morawieckiego na premiera ma nastąpić w piątek; na wtorek zaplanowano wotum zaufania dla jego rządu.


Beata Szydło złożyła rezygnację, Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na premiera
Harmonogram przesłuchań

Zgodnie z harmonogramem przesłuchań komisja śledcza ds. Amber Gold 12 grudnia miała przesłuchać Cichockiego. Twórca Amber Gold, Marcin P. składając w czerwcu zeznania przed komisją śledczą, stwierdził, że ówczesny doradca zarządu Amber Gold Emil Marat uprzedzał go o czynnościach ABW związanych z jego spółką.

Dodał też, że Marat mówił mu o możliwości wykorzystania kontaktów z politykami z KPRM. Według Marcina P., być może powoływał się on na ówczesnego szefa MSW Jacka Cichockiego.

W połowie września Marat zeznając przed komisją przyznał, że wraz ze współpracującym z Amber Gold adwokatem Pawłem Kunachowiczem rozważali spotkanie z Cichockim i rozmowę na temat tego, jak firma Amber Gold i linie OLT Express są „rozbijane”. Zaznaczył jednak, że P. nie naciskał na taką rozmowę.


Marat: uważam współpracę z Amber Gold za błąd

Kalendarz transmisji

Styczeń 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych