zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

„Wynik lutowego badania nauczycieli będzie przesłanką decyzji o otwarciu szkół”

15:22, 28.01.2021;   autor: akune;   źródło: PAP

– Jeżeli przeprowadzone w drugim tygodniu badanie przesiewowe nauczycieli wykaże, że pójście uczniów z klas I-III do szkól nie podniosło w znaczący sposób zachorowalności, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu pozostałych uczniów do szkół – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.


Podziel się:   Więcej

Ministra zdrowia zapytano na konferencji prasowej w czwartek, czy jest szansa na powrót uczniów do edukacji stacjonarnej.

– Szansa oczywiście jest. Nasze decyzje będziemy opierali na bardzo konkretnych wynikach badań – powiedział.

Zapowiedział, że w drugim tygodniu lutego zostanie przeprowadzone badanie przesiewowe nauczycieli w kierunku zakażenia koronawirusem.

– Jeżeli w drugim tygodniu lutego będziemy widzieli, że puszczenie klas I-III nie przyczyniło się w znaczący sposób do wzrostu wskaźnika zachorowalności, który wynosił 2 proc. wśród przebadanej populacji nauczycieli, to będzie to dawało przestrzeń do powrotu uczniów do szkół i wtedy będziemy podejmowali odpowiednie decyzje – powiedział Niedzielski.

– Perspektywa wakacji, która wydaje się odległa, raczej nie jest barierą, żeby się nic w tym czasie nie zadziało – dodał.Powrót uczniów do szkół. Sesja Q&A z udziałem prezydenta i ministra edukacji i nauki
 
 
 
...