zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wyniki pierwszego naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w poniedziałek

19:13, 21.10.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki ogłosi wyniki pierwszego naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.


Podziel się:   Więcej

W czwartek odbyło się ostatnie posiedzenie Komisji ds. wsparcia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jej zadaniem była rekomendacja premierowi wniosków, które mają otrzymać finansowanie w ramach funduszu – poinformował przewodniczący komisji Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji, pełnomocnik rządu ds. współpracy z samorządem terytorialnym.

Dodał, że łącznie komisja obradowała kilkanaście razy.

Rządowej komisji zależało na tym, aby objąć wsparciem jak największą liczbę jednostek samorządu terytorialnego – podkreślił wiceminister Paweł Szefernaker.

Wyjaśnił także, że przy rekomendacjach kierowano się zasadą proporcjonalności względem wielkości danej jednostki samorządu. W skład komisji wchodziło 11 osób, m.in. przedstawiciele ministerstw oraz Banku Gospodarstwa Krajowego.Premier: Polski Ład to program sprawiedliwy, skierowany także dla polskiej klasy średniej
Na podstawie rekomendacji komisji premier podejmie decyzję o przyznaniu dofinansowania z programu. Kolejny nabór wniosków dla samorządów ma ruszyć w tym roku.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.Premier: Aby Polski Ład był skuteczny, musi być opłacalny dla przedsiębiorców i pracowników
Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i trwała do 15 sierpnia.

W tym czasie każda jednostka samorządu terytorialnego lub ich związek mogły zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym: jeden wniosek bez kwotowego ograniczenia, jeden, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł i jeden, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł.


Premier: Chcemy bardziej dynamicznego rozwoju

Kalendarz transmisji

Grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28 29 30 31  
04-12-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych