zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wyrok ws. Amber Gold „pokazuje, że państwo funkcjonuje i winne osoby nie są bezkarne”

10:06, 17.10.2019;   autor: msies;   źródło: PAP

Osoby odpowiedzialne za aferę Amber Gold usłyszały w środę wyroki, one są jeszcze nieprawomocne, ale to jest informacja dobra w takim sensie, że państwo funkcjonuje i osoby które są winne przestępstwa nie pozostają bezkarne – podkreślił w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk.


Podziel się:   Więcej

W środę Sąd Okręgowy w Gdańsku na łączną karę 15 lat więzienia skazał Marcina P. – b. szefa Amber Gold. Jego żonie Katarzynie P. sąd wymierzył łączną karę 12 i pół roku więzienia. Poza tym sąd orzekł wobec obojga zakaz prowadzenia działalności gospodarczej na okres 10 lat, kary grzywny – 159 tys. zł i 135 tys. zł – oraz obowiązek naprawienia szkody. Do orzeczonych kar więzienia obojgu oskarżonym sąd zaliczył ich kilkuletnie areszty.

– Osoby odpowiedzialne za aferę Amber Gold usłyszały wczoraj wyroki; one są jeszcze nieprawomocne, ale to jest informacje dobra w takim sensie, że państwo funkcjonuje i osoby które są winne przestępstwa nie pozostają bezkarne – powiedział Dworczyk w czwartek w radiowej Jedynce. Szef KPRM zwrócił też uwagę na bardzo dużą pracę, która została wykonana w ramach komisji śledczej ds. Amber Gold pod przewodnictwem Małgorzaty Wassermann (PiS). – Która to komisja pokazała różnego rodzaju patologie i brak działania państwa w tych miejscach, w których państwo powinno funkcjonować jak najlepiej, żeby chronić obywateli – podkreślił szef KPRM.

– Jestem przekonany, że z pracy komisji już zostały, ale zostaną jeszcze w przyszłości wyciągnięte wnioski w zakresie funkcjonowania państwa – dodał Dworczyk.

Sąd ogłosił wyrok ws. Amber Gold. Marcin i Katarzyna P. skazani
 
 
 
...