zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Wysłano wszystkie pakiety do głosowania korespondencyjnego za granicą w II turze

07:09, 06.07.2020;   autor: akune;   źródło: PAP, IAR

Konsulaty wysłały już 100 proc. pakietów do głosowania korespondencyjnego w II turze wyborów prezydenckich - poinformował w sobotę wieczorem resort spraw zagranicznych. Jak dodał, w ciągu niespełna tygodnia pracownicy MSZ wysłali ok. 480 tys. pakietów.


Podziel się:   Więcej

„100 proc. pakietów do głosowania korespondencyjnego w II turze #Wybory2020 zostało wysłanych! Ogromne podziękowania i gratulacje kierujemy do konsulatów - w ciągu niespełna tygodnia pracownicy MSZ wysłali ok. 480 000 pakietów! Przed nami najważniejsze – głosowanie!” – podał MSZ na Twitterze.

Przesyłka wyborcza zawiera pięć elementów: instrukcję, oświadczenie o tajnym głosowaniu, kopertę zwrotną, kopertę na głos oraz kartę wyborczą. Konsulaty czekają na przesyłki do kolejnej niedzieli, do godz. 21.00.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej: ubiegający się o reelekcję obecny prezydent Andrzej Duda, kandydat Zjednoczonej Prawicy oraz prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej.


Dane PKW ze 100 proc. komisji: Andrzej Duda – 43,5 proc., Rafał Trzaskowski – 30,46 proc.


Dane PKW ze 100 proc. obwodów: Duda wygrywa w 13 województwach, Trzaskowski w trzech