zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Wystartował rządowy portal z ogłoszeniami pracy dla Ukraińców

21:24, 06.07.2022;   autor: msies;   źródło: IAR

Rząd uruchomił portal internetowy z ofertami pracy dla Ukraińców, którzy przebywają w naszym kraju i chcą poszukać zatrudnienia odpowiadającego ich kwalifikacjom. Serwis działa pod adresem: pracawpolsce.gov.pl.


Podziel się:   Więcej

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński powiedział, że zainteresowanym wystarczy numer PESEL. Przygotowany algorytm pozwoli dopasować profil kandydata do spersonalizowanych ofert na podstawie wypełnionego formularza.

System jest bardzo prosty i w stu procentach bezpieczny, ponieważ jest oparty na infrastrukturze systemów państwowych Polski – mówił minister Cieszyński.

Portal na bieżąco będzie uzupełniany nowymi ofertami pracy w języku polskim, ukraińskim i angielskim. Są one pobierane między innymi od największych internetowych serwisów z ogłoszeniami, a także rządowego: praca.gov.pl.

Cieszyński wyjaśnił, że przedsiębiorcy, którzy chcieliby zamieścić swoje oferty pracy dla uchodźców z Ukrainy, mogą to zrobić na kilka sposobów. – Najłatwiej właśnie skorzystać z rządowego portalu praca.gov.pl, tam każdy przedsiębiorca może swoje oferty zamieszczać – powiedział.

Za utworzenie portalu podziękował Charge d'Affaires Ukrainy w Polsce Oleh Kuts, który zaznaczył, że jest to wiarygodne źródło informacji o ofertach pracy dla Ukraińców. – To doświadczenie, które nasi obywatele otrzymają tutaj podczas pracy w Polsce, jest bardzo cenne w kwestii odbudowy Ukrainy – powiedział Oleh Kuts.

Portal pracawpolsce.gov.pl powstał w ramach współpracy pro bono z firmą Palantir i Operatorem Chmury Krajowej.
 
 
 
...
 

Kalendarz transmisji

Sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9 10 11 12 13 14
 15 16 17 18 19 20 21
 22 23 24 25 26 27 28
 29 30 31    
09-08-2022
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych