zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Zakaz lotów będzie zdjęty. Zobacz, do których krajów polecimy bez przeszkód

16:37, 25.09.2020;   autor: akune;   źródło: IAR

Jest projekt nowego rozporządzenia w sprawie zakazu lotów. Nowością jest wyłączenie spod zakazu wszystkich krajów strefy Schengen. Oznacza to, że od przyszłego tygodnia linie lotnicze będą mogły wznowić regularne loty do Hiszpanii.


Podziel się:   Więcej

Zakazami zostanie objętych 29 krajów. Rozporządzenie będzie obowiązywało w dniach 30 września – 13 października.

Jak poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała, w nowym projekcie rozporządzenia zostały po raz pierwszy zniesione wszystkie zakazy lotów w strefie Schengen.

Oznacza to, że od 30 września miałyby wrócić połączenia do Hiszpanii.

Zakaz lotów do Francji został zdjęty wcześniej, po notyfikowaniu przez Francję obowiązkowych testów na COVID-19.


Premier: W najbliższych miesiącach stopniowe odmrażanie ruchu lotniczego
 
 
 
...
 
Wiceminister powiedział, że październik to na rynku lotniczym niski sezon, w którym co roku można zaobserwować znaczący spadek ruchu lotniczego. Dodał, że obecnie też widać, że przewoźnicy sami odwołują lub zawieszają część połączeń, spada również stopień obłożenia lotów, które się odbywają.

Tym samym zakładany efekt zakazów – ograniczenia skali podróży do krajów o wyższym stopniu zakażeniu –- wynika z naturalnego trendu rynkowego.

Ponadto, utrzymujemy wciąż bardzo wysoki reżim bezpieczeństwa epidemiologicznego na wszystkich lotniskach w Polsce. Możemy więc bezpiecznie kontynuować stopniowe znoszenie zakazów lotów – tłumaczy wiceminister infrastruktury Marcin Horała.


Od 1 czerwca ruszą pasażerskie lotnicze połączenia krajowe
W rozporządzeniu nadal obowiązywać będzie zasada, że państwo znajdujące się na liście zakazów może być z niej zdjęte niezwłocznie po notyfikowaniu wprowadzenia obowiązku przedstawienia aktualnego negatywnego wyniku testu na COVID-19 przed wejściem na pokład samolotu.

Na nowej liście krajów, które mają być objęte zakazem, znajduje się więc 29 pozycji. Projekt zostanie poddany konsultacjom międzyresortowym oraz zaktualizowany po otrzymaniu najnowszych danych epidemicznych. Należy więc go traktować jako wstępną listę, która może jeszcze ulec nieznacznym zmianom.


Prezydent: Wierzę w to, że branża lotnicza wyjdzie z kryzysu

Kalendarz transmisji

Październik 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
    1 2 3 4
 5 6 7 8 9 10 11
 12 13 14 15 16 17 18
 19 20 21 22 23 24 25
 26 27 28 29 30 31 
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych