zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Zakończył się X Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Południowo-Wschodniej

15:03, 24.09.2021;   autor: akune;   źródło: IAR, Twitter

W węgierskim parlamencie zakończył się w piątek X Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Południowo-Wschodniej. Wzięli w nim udział szefowie izb parlamentarnych z Grupy Wyszehradzkiej oraz sześciu krajów bałkańskich. Polskę reprezentowali marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podkreślał potrzebę przyspieszenia akcesji nowych krajów do Unii Europejskiej. – Rozmowy dotyczyły między innymi rozszerzenia Unii Europejskiej o kraje bałkańskie – mówił Tomasz Grodzki.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zaznaczał, że w sprawie rozszerzenia Unii Europejskiej wciąż brakuje konkretów.

Ryszard Terlecki tłumaczył, że kwestia sporu między Czechami, a Polską o kopalnię Turów nie była omawiana w czasie oficjalnych spotkań, ale pojawiła się w kuluarach.
>
W spotkaniu w Budapeszcie uczestniczyli premier Viktor Orban oraz unijny komisarz do spraw rozszerzenia i sąsiedztwa Olivér Várhelyi, a także przewodniczący parlamentów z Grupy Wyszehradzkiej.

W sali obrad węgierskiego parlamentu o wstąpieniu do Unii Europejskiej rozmawiali z przedstawicielami z Serbii, Kosowa, Albanii, Czarnogóry Bośni i Hercegowiny oraz Macedonii.Marszałek Senatu i wicemarszałek Sejmu rozpoczęli wizytę na Węgrzech


Marszałek Sejmu po spotkaniu przewodniczących parlamentów V4: Mamy wspólnotę kulturową


Marszałek Grodzki wziął udział w spotkaniu Przewodniczych Parlamentów Państw Grupy Wyszehradzkiej