zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Zakresy działań ministrów Michała Wójcika i Michała Cieślaka opublikowane w Dz. U.

18:47, 30.11.2020;   autor: msies;   źródło: PAP

W Dzienniku Ustaw ukazały się w poniedziałek rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowego zakresu działania ministrów - członków Rady Ministrów Michała Cieślaka i Michała Wójcika. Na funkcje ministrów w KPRM prezydent Andrzej Duda powołał ich na początku października.


Podziel się:   Więcej

Zgodnie z rozporządzeniem, do zakresu działań ministra Wójcika należy w szczególności: podejmowanie, wspieranie lub koordynowanie zadań związanych z udzielaniem pomocy w zakresie obrony praw obywatelskich oraz w zakresie ochrony tożsamości europejskiej; analiza potrzeb i przygotowanie propozycji kierunków działań z zakresu obrony praw obywatelskich i ochrony tożsamości europejskiej.

Wójcik zajmuje się także monitorowaniem dobrych praktyk oraz rozwiązań dotyczących przeciwdziałania nieprawidłowościom w instytucjach publicznych w zakresie obrony praw obywatelskich oraz ochrony tożsamości europejskiej, w szczególności w innych państwach Unii Europejskiej oraz monitorowaniem dobrych praktyk oraz rozwiązań dotyczących przeciwdziałania naruszeniom praw obywatelskich, w szczególności w innych państwach UE.

Z kolei do zakresu działań ministra Cieślaka należą: koordynacja i prowadzenie działań sprzyjających dialogowi i współpracy premiera z jednostkami samorządu terytorialnego, analiza potrzeb w zakresie tworzenia warunków do działania i rozwoju samorządu terytorialnego, proponowanie rozwiązań w tym zakresie oraz zapewnienie wsparcia doradczego i konsultacyjnego.

Cieślak ma też promować, upowszechniać i propagować idee samorządową, analizować rozwiązania prawne, administracyjne i organizacyjne w zakresie rozwoju samorządu terytorialnego, w szczególności - monitorować dobre praktyki oraz rozwiązania dotyczące przeciwdziałania nieprawidłowościom w jednostkach samorządu terytorialnego w innych państwach.

Cieślak ma także podjąć prace mające na celu ustanowienie Rady Samorządowej przy Prezesie Rady Ministrów oraz Funduszu Interwencji Samorządowej.

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych