zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Żaryn: Białoruska propaganda fałszuje rzeczywistość nt. roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie

20:02, 27.11.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Białoruska propaganda kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie – ocenił w niedzielę na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.


Podziel się:   Więcej

„Na stronie Białoruskiego Komitetu Granicznego opublikowano komunikat, w którym Mińsk informuje o rzekomo masowej migracji Ukraińców na Białoruś” – napisał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Zaznaczył, że w jego opinii propaganda białoruska kontynuuje fałszowanie rzeczywistości, w szczególności na temat roli Białorusi w wojnie przeciwko Ukrainie.

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP pod wpisem zamieścił grafikę i wskazał, że pokazano w niej fałszywe liczby ukraińskich uchodźców, którzy mieli wyjechać na Białoruś.

„Zgodnie z informacją na temat ruchu migracyjnego na Białoruś miało trafić ponad 60 tys. Ukraińców, w tym niemal 40 tys. miało jechać przez Polskę” – podał Żaryn.


Żaryn w „Il Messaggero”: Nie ma realnej perspektywy zmiany na Kremlu, wojna może trwać latami


Żaryn: Białoruś wspiera Rosję w wojnie informacyjnej przeciwko Zachodowi
Stanisław Żaryn dodał, że białoruska propaganda sugeruje kolejny raz, że Ukraińcy uciekający przed agresją Rosji szukają schronienia na Białorusi, traktując ten kraj jako bezpieczniejszy niż kraje UE.

„Mińsk wprost wskazuje, że uchodźcy ukraińscy przybyli na Białoruś przez kraje Unii” – napisał Żaryn.


Żaryn: Budujemy zespół, który będzie monitorował i identyfikował zagrożenia w przestrzeni informacyjnej
Żaryn podkreślił też, że „Mińsk kontynuuje próby manipulowania obrazem działań Białorusi”. „Od początku wojny Rosji przeciwko Ukrainie Białoruś angażuje się w konflikt, przekazując Rosji broń oraz udostępniając terytorium do atakowania UA” – ocenił Żaryn.


Żaryn: Rosji zależy na manipulowaniu odbiorcami na całym świecie

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych