zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Żaryn: Propaganda Kremla kłamie, że prawie całe NATO jest w stanie wojny z Rosją

11:20, 02.12.2022;   autor: msies;   źródło: PAP

Propaganda Kremla kłamie, że prawie całe NATO jest w stanie wojny z Rosją a rosyjskie siły muszą nieustannie stawiać Sojuszowi opór - napisał w piątek na Twitterze pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.


Podziel się:   Więcej

Wskazał, że takie kłamstwa pojawiły się w wywiadzie udzielonym przez rosyjskiego publicystę wojskowego Wiktora Barańca białoruskiej agencji informacyjnej.

Moskwa w ten sposób fałszywie usprawiedliwia zbrodnicze działania - ocenił Żaryn w serii wpisów o dezinformacji związanej z agresją na Ukrainę.

„Kremlowska machina propagandowa kontynuuje promowanie fałszywych narracji, których celem jest usprawiedliwianie zbrodniczych działań Rosji, a także budowanie atmosfery strachu wśród odbiorców” – zaznaczył minister w KPRM.

W propagandowych wypowiedziach Baraniec wyraził opinię, że Rosja nie zamierza zatrzymywać swojej „operacji” – jak Rosja mówi o agresji na Ukrainie – gdy Zachód kontynuuje jej dozbrajanie.

Wojskowy stwierdził w wywiadzie dla białoruskiej agencji, iż należy siłowo „rozwiązać” problem dostaw broni dla Ukrainy, sugerując atak na szlaki dostaw – wskazał sekretarz stanu w KRPM.

„Według rosyjskiego wojskowego zachodnim krajom nigdy nie zabraknie zapasów broni, co oznacza, że będą one kontynuować »antyrosyjską operację«” – dodał opisując przekaz dezinformacyjny.

Podkreślił, że wypowiedź Barańca „wpisuje się w główne linie narracyjne Kremla pozycjonujące NATO i Zachód jako wrogie podmioty odpowiedzialne za wojnę, a Rosję jako oblężoną twierdzę, która musi się bronić”.

„Informowanie opinii publicznej o stałym zagrożeniu i podsycaniu konfliktu przez wrogie siły to działania, które tłumaczyć mają rzekome powody kontynuowania rosyjskiej ofensywy” – wskazał we wpisach pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.

„Rosja nie ma zamiaru wycofać się z prowadzonej wojny i osiągnięcia zamierzonych celów” – zaznaczył Żaryn.

Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Agresja Rosji na Ukrainę trwa dziesiąty miesiąc – mija jej 282 dzień.


W Sejmie burza ws. poprawki PiS do uchwały o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych