zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Żaryn: Rosyjska i białoruska propaganda działają przeciw wizerunkowi Polski i prezydenta

19:26, 29.11.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Rosyjska i białoruska propaganda prowadzą działania wymierzone w wizerunek Polski oraz bezpośrednio w wizerunek prezydenta – napisał w alercie dotyczącym dezinformacji pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.


Podziel się:   Więcej

Celem działań jest przypisywanie Polsce agresywnych intencji wobec Białorusi – zaznaczył we wtorek na Twitterze minister w KPRM.

Wskazał, że podstawą kampanii dezinformacyjnej jest sugestia, że na Białorusi znaleziono „polskiego drona", rzekomo wykorzystywanego przez polskie władze do działań szpiegowskich na Białorusi.

Propaganda wiąże „znalezisko" z wizytą polskiego prezydenta w jednostce wojskowej w woj. podlaskim – gdy oglądał z polskimi żołnierzami mecz mistrzostw świata w piłce nożnej Polska – Meksyk.

„Wskazanie na prezydenta to sugestia, że mamy do czynienia z państwowymi działaniami przeciwko Białorusi" – ocenił Żaryn w serii wpisów. „Działania informacyjne prowadzone w kanałach zaangażowanych w propagandę Rosji przeciwko Polsce zawierają sugestie, jakoby Polska prowadziła agresywne względem Białorusi działania" – dodał.

Wyjaśnił, że w rzeczywistości prezentowane w materiałach propagandowych zdjęcia i filmy ukazują drona o prostej konstrukcji – typowego dla prowadzonej przez stronę białoruską przemytu przez granicę z Polską.

Ta aktywność informacyjna wpisuje się w szersze wysiłki rosyjskiej i białoruskiej propagandy, które starają się prezentować Polskę jako zagrożenie oraz kraj podejmujący działania agresywne wobec Białorusi i Rosji – wskazał sekretarz stanu w KRPM.

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych