zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Żaryn w „Il Messaggero”: Nie ma realnej perspektywy zmiany na Kremlu, wojna może trwać latami

19:21, 27.11.2022;   autor: akune;   źródło: PAP, Twitter

Obecnie nie ma żadnej realnej perspektywy zmiany na Kremlu, który zjednoczony jest wokół imperialnych aspiracji – uważa pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. W wywiadzie dla włoskiego dziennika „Il Messaggero” w niedzielę wyraził opinię, że wojna na Ukrainie może trwać latami.


Podziel się:   Więcej

W rozmowie z rzymską gazetą Żaryn – sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP stwierdził: „Nasze doświadczenie i nasze analizy pokazują jasno, że Rosja od wielu lat stanowi podstawowe zagrożenie dla trwałego pokoju i stabilności w naszej części świata”.

Dodał, że od lat dochodzi do głosu nowy rosyjski imperializm.

„I to na tym opiera się polityka Rosji i to jednoczy elity władzy na Kremlu. W chwili obecnej nie ma jasnych pęknięć na Kremlu, a pojawiające się informacje o napięciach trudno uznać za wiarygodne” – wyjaśnił Stanisław Żaryn.

Następnie zaznaczył: „Nasze dane wskazują na to, że Kreml jest zjednoczony wokół imperialnych aspiracji, a wszelka krytyka nie dotyczy strategii samej w sobie, ale środków, by osiągnąć wyznaczone cele”.


Żaryn: Rosji zależy na manipulowaniu odbiorcami na całym świecie
„Naturalnie – zastrzegł – nie można wykluczyć zamachu stanu na szczytach władzy; takie zmiany niekiedy zachodzą. W przypadku tyranii są krwawe i brutalne. Ale dzisiaj nie ma żadnej realnej perspektywy zmiany na Kremlu".

„A gdyby kiedykolwiek miała nastąpić, musimy pamiętać o jednym: Rosja jest reżimem opartym na tajnych służbach i postsowieckich mechanizmach władzy. Przesunięcie pionków na politycznej szachownicy nie zmieni imperialnego kursu rosyjskiej polityki” – wyjaśnił.


Zdaniem Żaryna na pojawiające się od lat informacje o możliwych problemach Władimira Putina ze zdrowiem „nie są argumentem do tego, by patrzeć w przyszłość z naiwnym optymizmem w nadziei na zmianę w Rosji”.


Żaryn: Rosyjska propaganda oskarża Ukrainę o celowy atak na Polskę i NATO
Zdaniem Żaryna na pojawiające się od lat informacje o możliwych problemach Władimira Putina ze zdrowiem „nie są argumentem do tego, by patrzeć w przyszłość z naiwnym optymizmem w nadziei na zmianę w Rosji”.

Zwrócił uwagę na postać Dmitrija Miedwiediewa: „Kiedy był prezydentem uważany był na Zachodzie za liberalną twarz Rosji i podmuch nadziei na +demokratyzację Rosji+. Teraz jest jednym z najbardziej radykalnych zwolenników agresywnej i imperialnej polityki Rosji”.

„Na Kremlu – wyjaśnił – ludzie są mniej ważni od przesłanek systemowych i strategicznych. A one pozostają i pozostaną takie same: wrogie wobec Zachodu”.


Żaryn: W Rosji, szczególnie na granicy z Ukrainą, narastają problemy społeczne


Żaryn: Dezinformacja Kremla nadal koncentruje się na poróżnieniu Polski i Ukrainy

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
05-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych