zaloguj się
Dostępność
 
Strona główna » Aktualności

Zbiórka darów dla podopiecznych hospicjum. Pierwsza dama dołączyła do akcji

15:11, 02.12.2022;   autor: akune;   źródło: KPRP

Akcja „Paczka inna niż zwykle” to świąteczna zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które będą służyć podopiecznym Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej. Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda dołączyła do akcji, przekazując potrzebne artykuły, rozmawiała z siostrami oraz odwiedziła ich podopiecznych.


Podziel się:   Więcej

Placówka przyjmuje już pierwszych pacjentów. Powstała w zabytkowym budynku przy ul. Nowowiejskiej 10 a w Warszawie, w którym od ponad stu lat siostry prowadzą Zakład Specjalny dla Chronicznie Chorych.

Agata Kornhauser–Duda podziękowała siostrom za misję pełnioną w duchu pięknego przesłania mówiącego, że nowo powstałe hospicjum to okno na świat dla chorych, którzy stracili nadzieję, dla ich najbliższych, którzy cierpią z bezsilności, dla drugiego człowieka – na jego wnętrze i wreszcie okno na świat duchowy.

Wyraziła radość, że idea hospicyjna jest w naszym kraju realizowana i cieszy się zaufaniem społecznym, a zdobytymi doświadczeniami od lat dzielimy się z sąsiadami na Wschodzie. Pierwsza dama odwiedziła podopieczne zakładu dla chronicznie chorych oraz pierwsze pacjentki hospicjum.

Życzyła im błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, pytała o samopoczucie i potrzeby, słuchała wspomnień i rodzinnych historii. Rozmawiała także z siostrami, pracownikami i wolontariuszami czuwającymi przy chorych.


Świąteczna Zbiórka Żywności z udziałem pierwszej damy
Siostry Felicjanki zapewniają podopiecznym opiekę medyczną i duchową, uważnie podchodząc do każdego człowieka, zawsze mając na uwadze jego dobro i niezbywalną godność.

W stworzonym przez nie miejscu panuje wzajemna życzliwość oraz uważność na jakość przeżytych chwil. „Głęboko wierzymy, że ostatnia droga na tym świecie nie musi być wypełniona samotnością i rozpaczą, ale może być jasna, pełna miłości i nadziei” – akcentują.


Pierwsza dama wsparła akcję Mikołaj Dzieciom 2022

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9 10 11 12
 13 14 15 16 17 18 19
 20 21 22 23 24 25 26
 27 28     
04-02-2023
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych