zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Zdalne nauczanie z perspektywy nauczyciela. Pierwsza dama rozmawiała z dyrektor szkoły w Rutkach Kossakach

15:15, 14.01.2021;   autor: akune;   źródło: KPRP, Twitter

O zdalnym nauczaniu z perspektywy nauczyciela, wyzwaniach, przed jakimi staną wkrótce uczniowie najstarszych klas i szkole w małej miejscowości jako przyjaznym miejscu do pracy i nauki rozmawiała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda z dyrektor Szkoły Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach Kossakach.


Podziel się:   Więcej

W 2018 r. pierwsza dama uczestniczyła w obchodach jubileuszu 95-lecia Szkoły Podstawowej im. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu w woj. podlaskim. Tam poznała Annę Wądołowską, ówczesną dyrektor placówki, która obecnie kieruje szkołą w Rutkach Kossakach.

Podczas środowego wideospotkania Agata Kornhauser-Duda, która przed objęciem urzędu przez męża przez kilkanaście lat zajmowała się nauczaniem, pytała o doświadczenia i obserwacje pedagogów związane z nauczaniem w trakcie pandemii – w czasie wielkiego wyzwania dla całego środowiska edukacyjnego.

Panie mówiły o zdalnym nauczaniu z wykorzystaniem nowych technologii oraz konieczności dostosowania się nauczycieli i uczniów do nowej formy pracy. Wielkim wyzwaniem okazała się nie tylko potrzeba podniesienia kompetencji cyfrowych wielu pedagogów, ale również radykalna zmiana metodyki nauczania.Kancelaria prezydenta zachęca do udziału w akcji „Ferie po królewsku online”

Konsekwencje oderwania dzieci od grup rówieśniczych


Tematem rozmowy były możliwe konsekwencje oderwania dzieci od grup rówieśniczych, szczególnie uczniów najmłodszych klas. Podjęto też temat sytuacji dzieci wymagających szczególnego wsparcia: nauczania specjalnego czy pomocy psychologa, ale również tegorocznych ósmoklasistów, którzy do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu przygotowują się niemal wyłącznie w domach.

Dyskusja toczyła się wokół przygotowań do przyjęcia uczniów klas 1-3, testowania nauczycieli na obecność COVID-19 i przyszłych szczepień.

Pani dyrektor mówiła o zadaniach na przyszłość placówki, którą kieruje, współpracy z samorządem, prowadzonych programach unijnych i doskonaleniu kompetencji nauczycieli.


Pierwszą damę odwiedzili uczniowie z województwa łódzkiego

Kalendarz transmisji

Styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
     1 2 3
 4 5 6 7 8 9 10
 11 12 13 14 15 16 17
 18 19 20 21 22 23 24
 25 26 27 28 29 30 31
16-01-2021
brak zaplanowanych transmisji
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych