zaloguj się
Dostępność

 
Strona główna » Aktualności

Zdalne posiedzenie Sejmu? Terlecki: Czekamy na rozwój wydarzeń

11:45, 20.01.2022;   autor: ansa;   źródło: PAP

Czekamy na rozwój wydarzeń, w piątek będzie próba aparatury i jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to w przyszłym tygodniu zapewne zapadnie taka decyzja - powiedział szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.


Podziel się:   Więcej

Wicemarszałek Sejmu był pytany w czwartek przez dziennikarzy, czy Sejm przygotowuje się do pracy zdalnej. – Czekamy na rozwój wydarzeń – odparł.

W piątek będzie próba aparatury i jeżeli sytuacja będzie się pogarszać, to w przyszłym tygodniu zapewne zapadnie taka decyzja – przyznał.

Najbliższe, dwudniowe posiedzenie Sejmu zaplanowano na przyszły tydzień.

W środę – o czym informowała na Twitterze posłanka KO Barbara Nowacka – do parlamentarzystów została rozesłana wiadomość, że w związku ze zmianą operatora telekomunikacyjnego, w najbliższy piątek odbędzie się testowe posiedzenie Sejmu, prowadzone w formule hybrydowej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w środę, że wkroczyliśmy w piątą falę pandemii, która będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała. Dlatego – jak dodał – sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków. – Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na prac zdalną w administracji publicznej – podkreślił. Szef MZ zapowiedział jednocześnie, że w najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji. – Oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – zaznaczył Niedzielski.


Praca zdalna w administracji państwowej. Projekt rozporządzenia w wykazie prac legislacyjnych rządu

Kalendarz transmisji

PnWtŚrCzPtSoNd
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9 10 11 12 13 14 15
 16 17 18 19 20 21 22
 23 24 25 26 27 28 29
 30 31     
godziny transmisji mogą ulec zmianie z przyczyn organizacyjnych